Kobieta w ogrodzie zadowolona z jego ubezpieczenia
Ogród

Rośliny są Twoją dumą? Postaw na ubezpieczenie ogrodu

Artykuł sponsorowany.

Drzewa, które rosną na działce od wielu lat lub nowe kwiaty, które dumnie wybierałeś w sklepie, szukałeś dla nich miejsca, a następnie sadziłeś – z pewnością bardzo dbasz o swoją roślinność i chcesz, żeby cieszyła Twoje oczy jak najdłużej. Zastanawiałeś się jednak, co zrobić, gdy przez niektóre zdarzenia, takie jak np. kradzież czy wandalizm, Twój ogród zostanie zniszczony? Dowiedz się, jak zabezpieczyć architekturę ogrodu przed skutkami nieprzewidzianych zdarzeń losowych.

Z tekstu dowiesz się:

  • jak działa ubezpieczenie architektury ogrodu,
  • co dokładnie możesz ubezpieczyć,
  • dlaczego warto wykupić takie ubezpieczenie.

Możesz ubezpieczyć swój ogród i jego wyposażenie przed finansowymi skutkami nieprzewidzianych zdarzeń. Pomoże Ci w tym ubezpieczenie ERGO 7 oferowane przez Towarzystwo Ubezpieczeń ERGO Hestia SA. W ofercie znajduje się ubezpieczenie ogrodu, dzięki któremu zabezpieczysz swoją roślinność w razie kradzieży lub zniszczenia. Jest to wybór kompleksowy oraz elastyczny – możesz dobierać warianty pakietu ERGO 7 zgodnie ze swoimi potrzebami, w zależności od tego, przed skutkami jakich rodzajów zdarzeń chcesz mieć ochronę.

Ubezpieczenie ogrodu i jego architektury – jak to działa?

Teren wokół Twojego ogrodu został zniszczony? Jeśli masz wykupione ubezpieczenie ogrodu, możesz dostać odszkodowanie w wysokości, która odpowiada wycenie strat w ramach sublimitu 10 tys. zł, który dotyczy roślin ogrodowych. W jakich sytuacjach może zostać wypłacone? Sprawdź:

  • jeśli teren zostanie zalany, zniszczony przez grad lub pożar,
  • jeśli ktoś ukradnie bądź zniszczy rośliny i architekturę ogrodu.

Ubezpieczenie ERGO Hestii jest dostępne w trzech wariantach. Każdy oferuje inny zakres ochrony oraz różni się wysokością składki, która jest określana na podstawie wyceny ubezpieczanego mienia. Najpełniejszą ochronę zapewnia wariant III. W jego ramach mieści się zabezpieczenie od skutków wszystkich zdarzeń, które nie zostały wyłączone z zakresu ochrony (all risk) oraz różnego od rodzaju kradzieży, a w przypadku ubezpieczenia architektury ogrodu – również od kradzieży zwykłej.

Ubezpieczenie roślin i nie tylko – co dokładnie można ubezpieczyć?

Kiedy ubezpieczysz ogród, możesz być pewny, że Twoja roślinność oraz wyposażenie ogrodu będą bezpieczne. Ubezpieczenie ERGO Hestii chroni bowiem nie tylko rośliny, ale też inne elementy architektury ogrodu i jego wyposażenia. Są to m.in.:

  • meble ogrodowe,
  • kosiarki,
  • altana ogrodowa, wiaty, posągi czy fontanny,
  • huśtawki i inne elementy wyposażenia placu zabaw.

Nie musisz się obawiać, że podczas Twojej nieobecności z powodu zdarzeń losowych wydarzy się coś nieprzewidzianego, bowiem za swój zniszczony przydomowy dobytek możesz otrzymać odszkodowanie.

Ubezpieczenie ogrodu – dlaczego warto?

Jesteś miłośnikiem roślin? W takim razie z pewnością wiesz, że niektóre okazy ogrodowe, zwłaszcza egzotyczne kwiaty, mogą kosztować niemałą fortunę. Niestety przyciągają one wzrok nie tylko Twoich gości, ale też mogą kusić złodziei. Jeśli wybierzesz ubezpieczenie ogrodu, w razie kradzieży bądź innego zdarzenia losowego możesz otrzymać odszkodowanie według wartości rynkowej roślin tego samego gatunku do kwoty 10 tys. zł. Również w trakcie wyjazdów nie musisz się martwić o ochronę swojego ogrodu – ubezpieczenie roślin i wyposażenia ogrodowego sprawi, że będziesz myślał o swojej roślinności z większym spokojem.

Właściwa  ochrona ogrodu to sprawa równie istotna, co ochrona domu. W ubezpieczeniu ERGO 7 od ERGO Hestii możesz skomponować swój zestaw ubezpieczeniowy, który pozwoli Ci w jednym pakiecie ochronić swoje mienie znajdujące się w ogrodzie oraz w domu.

Niniejsza informacja jest materiałem marketingowym Sopockiego Towarzystwa Ubezpieczeń ERGO Hestia SA.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.