pierścionek
Po godzinach

Oświadczyny – jak powinny wyglądać?

Oświadczyny są dla obojga najważniejszym wydarzeniem w życiu, a przynajmniej jednym z tych, które mają na nie ogromny wpływ. Oczywiście o ile od kobiety wymaga się miłego „tak”, o tyle mężczyzna musi się bardziej postarać. Planowanie, zakup pierścionka, zastanawianie się czy rozmiar będzie odpowiedni. Na koniec wymyślić odpowiednią aranżację randki tak, by przyszła narzeczona niczego się nie spodziewała… Trochę tego jest.

Czy istnieją idealne zaręczyny?

To zależy od kreatywności mężczyzny i charakteru kobiety. Mężczyzna najpierw powinien sprawdzić, co mogłoby się spodobać jego wybrance. Kilka podsłuchanych rozmów czy romantyczne sam na sam przy kolacji pozwolą poznać na tyle wybrankę, aby trafić w jej gust. Podsłuchana rozmowa z koleżankami stanowi też źródło informacji na temat tego o czym wybranka marzy.

Wiele kobiet pragnie tradycyjnych, kameralnych zaręczyn tylko we dwoje, w urokliwej knajpce. Dlatego jeśli nie jesteś pewny, jak ten dzień powinien wyglądać, zdecyduj się na tą opcję.

Przygotowanie do oświadczyn

Bez względu na okoliczności w jakich chcesz poprosić kobietę swoich marzeń o rękę, skoncentruj się na najważniejszych atrybutach: pierścionku i bukiecie kwiatów.

Zawsze największy problem jest z rozmiarem palca, jednak możesz w tajemnicy poprosić siostrę lub bliską przyjaciółkę, która pomoże odkryć ten odpowiedni rozmiar. Jeśli jednak wolisz zrobić to sam, możesz zabrać jeden z jej pierścionków w tajemnicy i z nim znaleźć najlepszy rozmiar. Siostra czy przyjaciółka nie zawsze potrafi dotrzymać tajemnicy.

Ile powinien kosztować pierścionek zaręczynowy

Według tradycji pierścionek zaręczynowy jest pewnym zabezpieczeniem dla kobiety, które może wykorzystać, kiedy zaręczyny zostaną zerwane. Tak naprawdę już nie praktykuje się tego w tych czasach. Obecnie jest głównie piękną pamiątką i symbolem.

Niektóre głosy mówią, że pierścionek powinien kosztować przynajmniej trzy wypłaty przyszłego narzeczonego. Tak naprawdę to nie ma znaczenia. Są kobiety, które patrzą na wygląd pierścionka bardziej niż na jego cenę. Natomiast inne mogą się poczuć urażone klejnotem tańszym i zaraz będą porównywać wielkość kamienia do tego, który nosi przyjaciółka.

Bukiet kwiatów

Jest atrybutem, bez którego nie można wyobrazić sobie oświadczyn. Warto wcześniej dowiedzieć się, jakie kwiaty dać kobiecie z tej okazji, by ominęło je rozczarowanie.

Oczywistym rozwiązaniem są czerwone róże, świadczące o ognistym, namiętnym uczuciu.

Mężczyzna z bukietem kwiatów
pixabay.com

Jednak jeśli zależy Wam na oryginalności i lubicie ciekawostki to polecam poznać mowę kwiatów i stworzyć oryginalny bukiet z wielu różnych. Barwy oraz gatunki pięknych roślin wyrażą więcej niż wyznanie miłości.

Co powiedzieć podczas zaręczyn

Każdy z was z pewnością zna najlepiej swoją kobietę, ale stres zawsze jest. Co powiedzieć w tak wyjątkowej chwili, aby nie stracić rezonu? Zastanów się, dlaczego twoja kobieta jest wspaniała i powiedz, że nie wyobrażasz sobie bez niej życia. Zaaranżuj wszystko tak jak powinny wyglądać oświadczyny dla kochanej kobiety i nawet jeśli jedna rzecz pójdzie nie po Twojej myśli, to zniknie ona w tłumie innych wrażeń.

Czy muszę uklęknąć?

Niekoniecznie. Jest to staroświecki zwyczaj, w przypadku niektórych aranżacji oświadczyn wygląda elegancko. Jednak warto zdawać sobie sprawę, że dziewczyna może się poczuć zażenowana. Dlatego, że od jej zgody zależy Wasza przyszłość dostosuj całą ceremonię zaręczyn do niej.

Atmosfera intymna we dwoje czy ze świadkami

Zaręczyny są ważnym wydarzeniem w życiu obojga. Zasady i opinia społeczna swoją drogą, ale to mężczyzna jest tym w rodzinie, który dba o jej ochronę. Nie zawsze publiczne wyznanie miłości jest dobrym pomysłem. Kobiety są różne i to co jedą zachwyca inną wcale nie bawi.

Warto wyznać miłość publicznie?

Kiedy masz za sobą tłum przypadkowych świadków i nawet na scenie prosząc kobietę o rękę czujesz się świetnie, to i tak pomyśl wcześniej czy ona lubi takie sytuacje. Dziewczyna w stylu insta-gwiazdy nie przepuści okazji aby zabłysnąć i to będzie wręcz dla niej idealna sytuacja. Jednak nie każda kobieta w takim wypadku ucieszy się i z radością powie „tak”.

Intymnie

Kolacja we dwoje czy miły wieczór to również dobry sposób na oświadczyny. Bardzo dużo kobiet woli mieć takie kameralne zaręczyny. Fajnym sposobem jest wykorzystanie pomysłów z jakiegoś filmu. Może uda Ci się przebrnąć przez kilka komedii romantycznych i w kinie znajdziesz podpowiedź na to jak powinny wyglądać oświadczyny?

Przygodowo

Fajnym pomysłem są oświadczyny w najmniej spodziewanym momencie. Znam przypadek gdy mężczyzna oświadczył się kobiecie w górach, na szczycie. A potem razem podziwiali… wschód słońca. Wydaje się to czymś niezwykłym, tym bardziej, że wspomniana wybranka jest ogromnym śpiochem i wstanie o tej porze było dla niej nie lada wyzwaniem, ale miłość zrobi wszystko.

Lubisz wymyślać niespodzianki? Jak najbardziej skuś się na taką aranżację dla swojej wybranki, która jej nie zrazi ani nie zginie w natłoku wspomnień. Dla kochającej kobiety nie liczy się czy właśnie wróciliście z wyprawy cali w błocie, czy w pięknych strojach idziecie do restauracji. Ważne jest w tej chwili czucie i atmosfera jaka między Wami powstaje. To przecież z nią spędzisz resztę życia, a nie ze świadkami Waszych zaręczyn.

One comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.