Parownica
Wyposażenie domu

Parownica czy stacja prasowania? Co wybrać do domu?

Prasowanie tradycyjnymi metodami to czynność, której wiele osób wręcz nie znosi. Męczące i czasochłonne stanie przy desce do prasowania może w dodatku okazać się mało efektywne w przypadku ubrań, które nie należą do łatwych w prasowaniu – np. tkanin plisowanych lub z koronkowymi wstawkami. Czy jest na to jakaś rada?

Tak – Tefal proponuje Ci nowoczesne rozwiązania. Przeczytaj i dowiedz się, na czym polegają!

Ergonomiczna i funkcjonalna stacja do prasowania

Stacja do prasowania całkowicie odmieni Twoje podejście do prasowania ubrań. Kto wie – może dzięki niej nawet polubisz tą czynność? Stacja do prasowania ma wiele zalet, ponieważ:

 • prasuje szybciej i skuteczniej dzięki szybkiemu systemowi nagrzewania;
 • posiada wygodną, trójpozycyjną deskę do prasowania;
 • wygodne kółka ułatwiają przemieszczanie stacji;
 • wypinany zbiornik umożliwi prasowanie zasłon i firanek w wygodny sposób;
 • odświeża i dezynfekuje prasowane tkaniny;
 • żelazko jest lekkie i poręczne.

Stacja do prasowania umożliwia prasowanie wszystkich tkanin w bezpieczny i skuteczny sposób. Podczas prasowania niszczy nawet do 99% bakterii! Zwróć uwagę na praktyczne funkcje, jakie posiada stacja do prasowania Idexo!

Nowoczesna i praktyczna parownica do ubrań

Parownice do ubrań to urządzenia, dzięki którym możesz polubić codzienne szykowanie stylizacji do wyjścia. Parownica do ubrań stojąca lub ręczna skutecznie rozprostowuje wszelkie zagniecenia na tkaninach dzięki wilgotnemu i rozgrzanemu powietrzu. Wytwarzana para nie szkodzi włóknom ubrań, dlatego może być używana do delikatnych tkanin.

Plusy, jakie posiada parownica, to między innymi:

 • lekkość i łatwość użytkowania;
 • skuteczność w rozprostowywaniu zagnieceń;
 • możliwość używania nawet do bardzo delikatnych tkanin;
 • błyskawiczna gotowość do pracy;
 • dezynfekcja i odświeżenie tkanin;
 • zbieranie nieestetycznych kłaczków z tkaniny;

Niektóre modele mają dodatkowe, ciekawe funkcje, np. perfumowanie ubrań. Parownice są na ogół kompaktowych rozmiarów, dzięki czemu możesz zabrać urządzenie ze sobą w podróż i cieszyć się świeżo wyprasowanymi, odświeżonymi ubraniami każdego dnia.

Parownica czy stacja prasowania – co wybrać?

Obydwie alternatywy tradycyjnego żelazka, jakimi są stacja do prasowania i parownica, to nowoczesne urządzenia, pomagające nie tylko zaoszczędzić sporo czasu, ale i całkiem bezpiecznie wyprostować nawet problematyczne tkaniny. Każde z tych rozwiązań ma wiele zalet, a polski producent AGD Tefal dołożył starań, żeby wyposażyć urządzenia w praktyczne funkcje.

Wybór nowoczesnych metod prasowania zależy tylko od Ciebie i Twoich potrzeb. Zarówno stacja, jak i parownica zasługują na uwagę dzięki innowacyjności oraz możliwości ułatwienia sobie codziennego funkcjonowania.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.