Spiek kwarcowy urzyty w aranżacji wnętrza mieszkania
Wnętrza

Spieki kwarcowe: coraz popularniejszy trend. Zastosowanie naturalnych materiałów w architekturze wnętrza

Artykuł partnera.

Ostatnimi czasy nowoczesne wnętrze to przede wszystkim wiele minimalizmu oraz surowości. Właśnie dlatego tak popularne stały się meble czy blaty kuchenne, które tworzone są z naturalnego kamienia. Mimo że rozwiązania te prezentują się po prostu świetnie, to mają one także swoje wady. Najważniejsze z nich to oczywiście grubość i ciężar samego materiału, który nie ułatwia montażu. Efektem tego jest konieczność zatrudnienia fachowców, co przysparza nam dodatkowych kosztów. Alternatywą dla naturalnego kamienia mogą być spieki kwarcowe. Co warto wiedzieć na ten temat?

Co to jest spiek kwarcowy?

Odpowiedź na pytanie, czym jest spiek kwarcowy, jest całkiem prosta. To cienkie płyty, które najczęściej charakteryzują się całkiem sporym rozmiarem. Do ich produkcji wykorzystuje się różnego rodzaju składniki, takie jak kwarc, glina, topnika skaleniowe czy barwniki. Dzięki temu możliwe jest swobodne nadawanie struktury oraz barwy. W większości wypadków spieki kwarcowe przypominają granity, łupki, piaskowce czy marmury. Ich największą zaletą jest niewielka grubość, a co za tym idzie, nieduża waga.

Spiek kwarcowy

Do czego wykorzystywane są spieki kwarcowe?

Blaty kuchenne ze spieków od Franko.pl i nie tylko to jedne z popularniejszych elementów, jakie produkowane są z tego materiału. Nie oznacza to jednak, że spieki kwarcowe nie są wykorzystywane także do innych części wystroju. W niektórych wypadkach stosuje się je także w łazienkach, a nawet na zewnętrznej elewacji budynku. Jak to możliwe? Jak już słyszałeś, produkowane są one w dużych formatach, dlatego ich montaż na podłodze czy ścianie jest znacząco ułatwione. Dzięki takiemu działaniu ilość fug łączeń czy spoin jest znikoma, dlatego uzyskanie jednolitego efektu to bułka z masłem. Co więcej, najczęściej produkowane są one w jednolitym kolorze, w przeciwieństwie do kamienia naturalnego czy też wyrobów ceramicznych. Na samym końcu warto wspomnieć o tym, że blaty kuchenne wykonane ze spieków kwarcowych cechują się bardzo dobrą odpornością na składniki chemiczne oraz wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.