Stosowanie pompy beczkowej w firmie przemysłowej
Technologia

Pompy beczkowe i ich zastosowanie w przemyśle

Artykuł partnera.

Pompy beczkowe to uniwersalne, nowoczesne urządzenia, które umożliwiają szybkie, maksymalnie wygodnie i w pełni bezpieczne dla operatora pompy opróżnianie lub uzupełnianie różnego rodzaju zbiorników, np. kanistrów, beczek, paletokontenerów, a także wielkogabarytowych kontenerów. Korzystają z nich zarówno wielkie firmy produkcyjne, wykorzystujące je na szeroką skalę, jak i osoby prywatne, którym przydają się podczas różnego rodzaju prac ogrodowych. W jakich branżach pompy beczkowe znalazły swoje zastosowanie, jakie mają cechy, a także jakie rodzaje systemów do opróżniania beczek wyróżniamy? O tym poniżej. Wszystkich zainteresowanych tematem, serdecznie zachęcamy do dalszej lektury!

Przemysłowe pompy beczkowe i ich szerokie zastosowanie

Pompy beczkowe to urządzenia znajdujące się na wyposażeniu wielu fabryk z branży:

  • petrochemicznej
  • farmaceutycznej
  • spożywczej

Wykorzystuje się je wszędzie tam, gdzie konieczne jest opróżnianie oraz napełnianie zbiorników z cieczy. Warto w tym miejscu nadmienić, że pompy beczkowe są stosowane do przesyłu różnego rodzaju, mniej lub bardziej lepkich, mediów. Można z nich korzystać zarówno podczas transportu cieczy agresywnych chemicznie, wymagających wysokiego stopnia higieniczności, a także tych neutralnych i nieszkodliwych.

Dodatkowo, systemy do opróżniania beczek można także stosować jako urządzenia do dozowania substancji płynnej. Przemysł spożywczy wykorzystuje to zastosowanie podczas napełniania butelek, słoików i puszek, zawierających pasty, kremy, sosy lub napoje.

Pompy do beczek

Rodzaje przemysłowych pomp do beczek

Pompy beczkowe, których używa się w określonych branżach, różnią się od siebie:

  • materiałami, z jakich są zrobione,
  • rodzajem zastosowanego do ich produkcji silnika.

Do transportu płynów silnie agresywnych chemicznie stosuje się pompy beczkowe zrobione z materiałów niereaktywnych, czyli między innymi PP oraz PVDF. W celach przemysłowych wykorzystuje się także pompy beczkowe zrobione ze:

  • stali nierdzewnej,
  • stali ocynkowanej,
  • odlewów metalowych.

Najczęściej wykorzystywanym w tego typu urządzeniach rodzajem silnika jest silnik elektryczny, jednak te pneumatyczne w określonych sytuacjach sprawdzają się równie dobrze. Na rynku znajdziecie też pompy beczkowe manualne.

Potrzebujesz wysokiej jakości pomp beczkowych? Koniecznie zapoznaj się z ofertą firmy GAA-Lobex!

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.