Ogrodzenie palisadowe działki
Ogród

Jakie wady i zalety wyróżniają ogrodzenia palisadowe?

Ogrodzenia palisadowe są jednymi z najchętniej wybieranych w ostatnich latach. Zastanawiasz się, z czego wynika ich popularność oraz czy jest to najlepsze rozwiązanie dla każdego? Jak każda inna konstrukcja, również ogrodzenie palisadowe ma swoje wady oraz zalety. Poznaj je bliżej i przekonaj się, czy płot o takiej konstrukcji sprawdzi się na Twojej posesji.

Ogrodzenie palisadowe, czyli jakie?

Ogrodzenie palisadowe ma bardzo charakterystyczną konstrukcję przęseł – tworzą one poziome lub pionowe „sztachety”, nawiązując tym samym do wzornictwa tradycyjnych płotów drewnianych. Warto przy tym pamiętać, że palisada może być bardzo zróżnicowana i dopasowuje się nie tylko do budynków w stylu rustykalnym czy skandynawskim. Nowoczesne ogrodzenia palisadowe mają modułowy charakter – ich przęsła mają jednolite wymiary oraz kształty.

Nowoczesne ogrodzenia palisadowe – zalety

O popularności ogrodzeń palisadowych decyduje wiele zalet, jakie je wyróżniają. Oto te najważniejsze.

Solidna konstrukcja

Ogrodzenia palisadowe są zazwyczaj trwale posadowione w gruncie i bardzo stabilne. To przekłada się na ich długi „czas życia”. Dzięki solidności są one również uznawane za bardziej bezpieczne niż ogrodzenia panelowe.

Szeroka gama wzorów

Ogrodzenie palisadowe pionowe, a może poziome? To kwestia gustu – obie wersje mogą doskonale uzupełniać aranżację działki. Orientacja przęseł to nie jedyny element, którym różnią się poszczególne modele. – Ogrodzenie palisadowe może być mniej lub bardziej „zabudowane” lub ażurowe, osiągać różnorodne wysokości i być wykonane zarówno w minimalistycznym, jak i bardziej ozdobnym stylu – wyjaśnia ekspert firmy Płotex, działającej m.in. jako producent ogrodzeń palisadowych. Tak bogata gama możliwości sprawia, że ogrodzenie palisadowe można dopasować do budynku w każdym stylu.

Łatwy montaż

Ogrodzenia palisadowe – poziome czy pionowe – powstają zazwyczaj z prefabrykowanych, ustandaryzowanych elementów. To sprawia, że zarówno ich posadowienie, jak i montaż są proste oraz trwają niewiele czasu.

Ogrodzenie palisadowe

Jakie są wady ogrodzeń palisadowych?

O jakich cechach warto wiedzieć, zanim zdecydujesz się na zamówienie ogrodzenia palisadowego?

Koszt ogrodzenia palisadowego

Ogrodzenie palisadowe to mniejszy koszt niż np. płot z kutymi przęsłami. Jednak gdy zestawić jego cenę z mniej solidnymi panelami ogrodzeniowymi czy siatkę, będzie ona wyższa.

Rozwiązanie na długie lata

Budowa ogrodzenia palisadowego to duże przedsięwzięcie, a sam płot, osadzony na solidnej podmurówce, ma trwały charakter. Dlatego dokonanie późniejszych zmian ogrodzenia wymagałoby przeprowadzenia szeroko zakrojonych prac. Trzeba więc pamiętać, że jest to decyzja na lata.

Chcesz wiedzieć, ile dokładniej będzie Cię kosztować ogrodzenie palisadowe i czy to dobry wybór na Twoją posesję? Zgłoś się bezpośrednio do producenta i poproś o bezpłatną wycenę. Dzięki temu podejmiesz świadomą decyzję, której nie będziesz żałować.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.