Kolce na ptaki na balkonie
Zwierzęta

Jakie kolce na ptaki wybrać, by je skutecznie odstraszyć?

Ptaki potrafią być bardzo uciążliwymi, nieproszonymi gośćmi balkonów, tarasów, parapetów czy gzymsów. Ich odchody nie tylko szpecą, ale mogą wręcz uszkadzać rozmaite powierzchnie, ze względu na zawarte w nich substancje. Ponadto skrzydlaci intruzi nierzadko roznoszą choroby i hałasują, zakłócając spokój mieszkańców lub użytkowników danego budynku. Skutecznym rozwiązaniem są kolce na ptaki. Sprawdź, jak je wybrać!

Czy kolce na ptaki są legalne?

Wśród wszystkich zabezpieczeń przeciw ptakom kolce na pewno wyróżniają się wysoką skutecznością. Swojego czasu dużo mówiło się jednak o tym, że jest to rozwiązanie niehumanitarne. Czy jednak kolce na ptaki są legalne? Tak! Ich stosowanie nie jest zabronione przez prawo. Trzeba jednak pamiętać o zachowaniu pewnych zasad związanych z przepisami dotyczącymi ochrony przyrody. Absolutnie zakazane jest umyślne zabijanie czy ranienie ptaków wszystkich gatunków, dlatego kolce na ptaki muszą być odpowiednio dobrane i zamontowane.

Jak zamontować kolce na ptaki? Należy pamiętać, aby:

  • kolce były tępo zakończone – co uniemożliwia ranienie ptaków,
  • nie montować kolców w sposób, który utrudnia ptakom dostęp do stanowisk lęgowych,
  • nie montować kolców w taki sposób, by były niewidoczne dla ptaków z daleka (w szczególności chodzi tu o montaż we wnękach balkonowych lub okiennych na ich suficie bądź ścianach bocznych – skierowane w dół albo w bok).

Mimo braku ostrych zakończeń kolce na ptaki stanowią jedną z najskuteczniejszych, a przy tym humanitarnych metod odstraszania nieproszonych gości. Są również uniwersalne – sprawdzają się w wielu miejscach.

Kolce na ptaki na stalowej konstrukcji

Kolce na ptaki są skuteczne i uniwersalne. Nadają się do montażu w wielu miejscach. Są też całkowicie legalne. Trzeba jedynie pamiętać, by ich konstrukcja lub sposób mocowania nie powodowały krzywdzenia zwierząt.

Jakie kolce na ptaki wybrać?

Kupując kolce na ptaki, warto wybrać ofertę od renomowanego producenta. Gwarantuje to staranne wykonanie, a więc zarówno skuteczność, jak i bezpieczeństwo użytkowania. Wybór produktów jest szeroki, dlatego warto wziąć pod uwagę kilka czynników takich jak:

  • wielkość odstraszanych osobników – standardowe kolce na ptaki nadają się do odstraszania większych gatunków (takich jak gołębie, wrony, mewy); w przypadku mniejszych ptaków (np. wróbli) trzeba jednak zastosować jak najgęściej rozmieszczone kolce;
  • miejsce montażu – kolce na ptaki na balkon mogą się różnić budową od tych przeznaczonych np. na dach czy parapet; należy zawsze dokładnie zmierzyć powierzchnię, na której ma być umieszczone zabezpieczenie i dopasować odpowiednią szerokość kolców;
  • sposób wykonania – kolce na ptaki powinny być wyprodukowane z solidnych i trwałych materiałów, takich jak stal nierdzewna; warto również zwracać uwagę na materiał, z którego stworzono podstawy oraz metodę mocowania; nie każdy produkt nadaje się np. do wykorzystania jako kolce na ptaki na rynnę ze względu na specyficzny montaż.

Bardzo ważna jest również precyzja wykonania, która przekłada się na skuteczność i trwałość. Godnego zaufania producenta najłatwiej poznać po dużym doświadczeniu na rynku oraz gwarancji, którą oferuje. Warto wybierać produkty modułowe i uniwersalne, które można dopasować do różnych miejsc montażu i łączyć rzędowo lub szeregowo.

Sprawdź ofertę od Symar na kolce na ptaki: https://symar.pl/kolce-na-ptaki/

Bezpieczne kolce na ptaki

Mając w pamięci przepisy prawa, zawsze należy się upewnić, że kolce na ptaki są bezpieczne. Dzięki tępym zakończeniom nie krzywdzą zwierząt, a jedynie uniemożliwiają im wygodne usadowienie się na płaskiej powierzchni lub jej krawędzi. Dlatego nie musisz się obawiać ich użytkowania. Takie zabezpieczenie jest bardzo skuteczne, dlatego nie trzeba stosować żadnych dodatkowych metod odstraszania nieproszonych gości!

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.