Specjalista doradza klientowi w wyborze używanej maszyny budowlanej
Budownictwo

Szukasz używanego sprzętu budowlanego – sprawdź ofertę GIZO!

Każda firma ma swoje potrzeby, a branża budowlana swoją specyfikę. Konieczność dysponowania sprzętem budowlanym może być realizowana w przedsiębiorstwie poprzez zakup niezbędnego urządzenia lub jego wynajem. Po drugą możliwość sięga się zwykle w sytuacjach awaryjnych lub w przypadku sporadycznego zapotrzebowania na daną maszynę. Koszty związane z zakupem nowego sprzętu są znacznie wyższe i wymagają starannej analizy w zakresie opłacalności takiej inwestycji. Tańszą alternatywą jest zakup maszyn budowlanych używanych, które również doskonale spełniają swoją rolę, pod warunkiem wybrania odpowiedniego sprzętu… i sprzedawcy.

Przed kupnem używanego sprzętu budowlanego warto zwrócić uwagę na kilka rzeczy, które minimalizują ryzyko nieudanego zakupu oraz – przede wszystkim – wybrać do takiej transakcji sprawdzoną, godną zaufania firmę.

Sprzęt budowlany używany – tylko od pewnego dostawcy

Zakup używanych maszyn budowlanych zawsze obarczony jest większym ryzykiem niż kupowanie urządzeń nowych – to oczywiste. Nie ma tu bowiem praktycznie możliwości poznania pełnej historii upatrzonego sprzętu, sposobu, w jaki dana maszyna była użytkowana czy tego, jak o nią dbano.

GIZO, jako dostawca sprzętu budowlanego używanego, minimalizuje ryzyko potencjalnego niezadowolenia klienta, zapewniając mu urządzenia w najlepszym możliwym stanie – w pełni sprawne, z wymienionymi podstawowymi elementami. Komfortowa obsługa klienta, oprócz wyboru maszyny, dotyczy również wszystkich pozostałych czynności związanych z nabyciem wybranego sprzętu.

Sprawdź ofertę używanego sprzętu budowlanego Gizo: https://gizo.pl/uzywane/

Używane maszyny budowlane – na co zwracać uwagę

Używane nie znaczy przestarzałe! Wszystkie sprzedawane urządzenia muszą być sprawne – chyba, że w ofercie wyraźnie zaznaczono, że dana maszyna jest do naprawy lub do remontu. Urządzenia oferowane przez Gizo przechodzą staranne przeglądy i wymianę najważniejszych i najbardziej eksploatowanych części.

Profesjonalna ocena używanego sprzętu budowlanego

Kupując używane maszyny budowlane, zawsze warto zwrócić uwagę na ogólny stan wizualny urządzenia, liczbę przepracowanych przez nie roboczogodzin oraz – dodatkowo – także na udogodnienia oferowane przez sprzedawcę (jak na przykład transport zakupionej maszyny na miejsce wskazane przez klienta). W przypadku jakichkolwiek wątpliwości przy wyborze sprzętu można skorzystać z pomocy niezależnego specjalisty, który sprawdza i ocenia urządzenie przed zakupem. Taka procedura jest powszechna w przypadku zakupu aut osobowych czy ciężarowych, ale uwaga – przy zakupie używanych maszyn budowlanych potrzebna jest pomoc mechanika urządzeń przemysłowych!

Fot. Używaną maszynę budowlaną warto kupić w firmie, która oferuje duży wybór urządzeń – wraz z możliwością porównania i przetestowania każdego z nich.

Sprzedaż używanych maszyn budowlanych i ich wynajem

Dlaczego to ważne, aby dostawca używanego sprzętu budowlanego oferował również wynajem maszyn? Oczywiście połączenie tych dwóch działalności nie jest koniecznością, ale jest wyraźną wskazówką, że taka firma prowadzi serwis sprzętu, który wynajmuje, więc używany sprzęt przeznaczony do sprzedaży jest z pewnością regularnie sprawdzany i naprawiany przez mechaników na miejscu. Nierzadko można również już po zakupie skorzystać, w razie potrzeby, z pomocy serwisu technicznego takiego sprzedawcy. 

Doradztwo specjalistów i możliwość przetestowania maszyn

Klienci firmy oferującej wiele modeli maszyn do wyboru wymagają często fachowej pomocy w zakresie doboru odpowiedniego modelu sprzętu budowlanego. Dzięki wiedzy profesjonalnego doradcy można szybko porównać parametry maszyn oraz przetestować je w trakcie pracy. Sam moment uruchomienia urządzenia również dostarcza wiele informacji o jego stanie technicznym (łatwość uruchomienia silnika, równa jego praca, brak ostrzegawczych kontrolek na desce rozdzielczej etc.). Jeśli nie ma możliwości przetestowania pracy silnika i samej maszyny przed zakupem, powinno to wzbudzić czujność kupującego.

Mężczyźni korzystają z używanej maszyny budowlanej w pracy

Fot. Jak dbać o używany sprzęt budowlany? Regularne przeglądy pozwalają wykryć najmniejsze ogniska korozji i sprawdzić, czy wszystkie elementy prawidłowo pracują. Dbałość o części wymagające regularnego smarowania zapobiega szybszemu zużyciu elementu i przedłuża żywotność maszyn.

Pomoc w uzyskaniu finansowania

Profesjonalne firmy, oprócz samej sprzedaży używanych maszyn budowlanych, oferują klientom znacznie szerszy zakres usług – między innymi doradztwo i pomoc w uzyskaniu funduszy niezbędnych na zakup sprzętu. To zwykle dość kosztowne urządzenia, które bywają jednak niezbędne w przedsiębiorstwie. Pierwszym krokiem do zminimalizowania wydatków jest właśnie zakup maszyn używanych. Fachowi doradcy przedstawiają alternatywne możliwości sfinansowania zakupu łącznie z opcją uzyskania dotacji – na przykład w ramach wsparcia dla mikro-, małych i średnich przedsiębiorców, z których część właścicieli firm może skorzystać. 

 Szkolenia operatora z uprawnieniami UDT

Przy zakupie maszyn budowlanych używanych warto pamiętać, że ich obsługa wiąże się z posiadaniem uprawnień określonej kategorii w zależności od rodzaju urządzenia. Gizo, jako certyfikowany ośrodek szkoleniowy (certyfikat UDT-CERT), posiada możliwość przeprowadzenia kursu na operatora podnośników, ładowarek teleskopowych lub wózków widłowych. W trakcie szkolenia firma zapewnia część teoretyczną oraz praktyczną (kursy prowadzone są na miejscu lub w siedzibie firmy klienta), komplet niezbędnych materiałów oraz egzamin końcowy potwierdzony certyfikatem z uprawnieniami (po uzyskaniu pozytywnego wyniku).

Kupując używane maszyny budowlane u renomowanego sprzedawcy, zyskuje się pewność otrzymania w pełni przygotowanego do pracy sprzętu. Fakt zakupu maszyn po kilkuletniej ich eksploatacji nie oznacza wcale gorszej jakości. Warto pamiętać, że w przypadku urządzeń przemysłowych, ich konstrukcja zakłada wieloletnią, intensywną pracę, często z dużymi obciążeniami, a jakość wykonania maszyn renomowanych firma sprawia, że nawet po kilkuletniej pracy urządzenia są często w znakomitym stanie i o wiele atrakcyjniejszej cenie.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.