Kobieta z psem u całodobowego weterynarza
Dom

Weterynarz całodobowy w Warszawie odpowiada, jak zadbać o psa przed porodem!

Artykuł partnera.

Twoja psina niespodziewanie zaszła w ciążę i stresujesz się przed przyjściem na świat szczeniaków? A może to Twoje pierwsze kroki w hodowli psów rasowych? Niezależnie od okoliczności, poród u psa może wydawać się bardzo dużym wyzwanie, dlatego warto dobrze się do niego przygotować i zabezpieczyć swoje ukochane zwierzę. Jak wygląda przebieg porodu, o czym należy pamiętać i kiedy udać się do lecznicy? Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej!

Przygotowania do porodu u psa

Gdy zbliża się termin porodu u Twojego psa, powinieneś rozpocząć małe przygotowania. Dzięki temu przed jego rozpoczęciem będziesz w pełni gotowy i o wiele mniej zestresowany, a Twoje negatywne emocje nie udzielą się wystraszonej suni.

Przede wszystkim należy zadbać o to, by pies miał swoje bezpieczne miejsce – może to być na przykład specjalnie przygotowany kojec ze sklepu zoologicznego lub bardziej prowizoryczny, przygotowany z kartonów i koców – ważne jest, żeby przyszła psia mama miała gdzie się wygodnie ułożyć, a nowo narodzone pieski były bezpieczne. Miejsce to powinno być ciche i odizolowane od innych zwierząt. Oprócz kojca bez wątpienia przydadzą się również artykuły takie jak jałowe rękawiczki, waga, nożyczki chirurgiczne i termometr.

Sprawdzona klinika całodobowa do podstawa!

Zazwyczaj psy same radzą sobie z porodem, a człowiek może tylko czekać w gotowości, by pomóc ze szczeniętami. Zdarza się jednak, że poród staje się niebezpieczny dla życia psiej matki. Takie ryzyko może zostać określone wcześniej przez weterynarza, ale może też pojawić się już w trakcie samego porodu.

Co wtedy robić? Przede wszystkim warto sprawdzić dyżury weterynaryjne w Warszawie i dowiedzieć się, jaka całodobowa klinika weterynaryjna w Warszawie lub innej miejscowości jest w stanie odpowiedzieć na Twoje wezwanie. Być może wystarczy konsultacja telefoniczna, a może weterynarz będzie musiał zjawić się osobiście. Takie zabezpieczenie bez wątpienia zmniejszy stres. Sprawdzony weterynarz w Warszawie 24h, taki jak https://www.wetmarysin.pl pomoże Twojemu psu szczęśliwie wydać szczenięta na świat o każdej porze dnia i nocy!

Oznaki rozpoczęcia porodu

Jak zauważyć, że poród u psa już się rozpoczął? Pierwszym znakiem jest spadek temperatury ciała suni, a także problemy z oddychaniem lub przyspieszony oddech. Pies może też wykazywać dużo większe pragnienie, dlatego obok legowiska zawsze powinna znajdować się miska pełna świeżej wody. Kolejnym symptomem może być też intensywne wylizywanie się Twojej suni. Weterynarze wskazują jednak, że u każdego psa objawy mogą być inne i najlepiej pozostawiać pupilkę pod ciągła obserwacją. Dobrze też mieć przygotowany numer telefonu do specjalisty.

Jak zadbać o szczenięta?

Pierwsze dwa dni życia szczeniąt są dla nich decydujące, dlatego trzeba bacznie obserwować ich rozwój, a przede wszystkim oddech oraz to, czy Twoja pupilka je karmi. Szczeniaki należy też regularnie ważyć – pomoże to stwierdzić, czy dobrze przybierają na wadze. Dobrym rozwiązaniem może się również okazać domowa wizyta weterynarza, który profesjonalnie oceni stan piesków i podpowie Ci, jak dbać o to, aby zdrowo rosły!

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.