Moda na drewniane tarasy
Dom

Moda na drewniane tarasy

W Polsce, w ostatnich latach, obserwuje się trend dotyczący stawiania i budowania drewnianych tarasów. Tarasy tego typu są bardzo wytrzymałe a do tego jeszcze po prostu świetnie się sprawdzają w polskich warunkach klimatycznych. Nie jest im straszny ani śnieg ani też deszcz.

Materiał potrzebny do wykonania drewnianego tarasu

Wbrew pozorom jest wiele rodzajów drewna z których da się wykonać drewniane tarasy. Trzeba się jednak liczyć z tym, że tarasy drewniane Bielsko najlepiej jest wykonywać z drewna egzotycznego, które niestety zalicza się do tych najdroższych. Ten rodzaj drewna jednak jest najbardziej wytrzymały a przede wszystkim ponadczasowy. Nawet nie biorąc pod uwagę samej impregnacji tego typu drewna trzeba stwierdzić, że jest ono zdecydowanie bardziej wytrzymałe aniżeli to ma miejsce w przypadku sosny czy świerku.

Dlaczego właśnie egzotyczne drewno?

Ten rodzaj drewna sprawia, że wydaje się ono piękniejsze i gładsze aniżeli każdy inny rodzaj drewna. Ponadto okazuje się, że drewno egzotyczne ma zdecydowanie bardziej bogatą paletę barw. Można spotkać odcienie od słonecznych żółci do mahoniowych brązów. Jednym słowem wszystkie odcienie drzewa, które będą pasować do konkretnych rozwiązań w każdym tarasie. Dodatkowym atutem tego typu elementów jest fakt, że charakteryzują się bardzo wysoką odpornością przede wszystkim na destrukcję biologiczną, którą zapewniają zmienne warunki atmosferyczne.

Inne plusy egzotycznego drewna

Egzotyczne drewno ma sporo dodatkowych plusów. Należą do nich przede wszystkim:

  • nie nagrzewanie się – deski tego typu nagrzewają się bardzo wolno w porównaniu z innymi rodzajami drewna – można więc stąpać po nich gołą nogą nawet w sytuacji kiedy ekspozycja na słońce jest całodniowa lub wysoka,
  • wysokie parametry techniczne – gwarantują one przede wszystkim wysoką jakość produktu a tym samym jego długowieczność.

 

A co z konserwacją?

Niezależnie od tego na jaki rodzaj drewna na tarasie zdecyduje się dany klient istotne jest to, aby tarasy drewniane Bielsko były impregnowane. Warto jednak dobierać impregnat pod rodzaj drewna z którego taras jest wykonany. Tarasy z drewna egzotycznego zawsze muszą być olejowane chociaż dwa razy w sezonie. Najczęściej takie olejowanie wykonuje się na wiosnę i przed zimą – późną jesienią. Często też stosuje się olejowanie w sytuacji kiedy deski pokryją się szarym nalotem. Fakt ten oznacza, że potrzebne jest przywrócenie deską z drzewa egzotycznego jego świetności. Samo olejowanie jest niestety dosyć czasochłonnym zabiegiem, który jednak przynosi pożądane efekty.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.