Balkon na którym jest mnóstwo kwiatów
Wnętrza Wyposażenie domu

Sposoby na zadaszenie balkonu.

W budynkach wielorodzinnych każdy metr jest często na wagę złota, zarówno wewnątrz mieszkania, jak i na balkonie. Jeżeli nie jesteś szczęśliwym posiadaczem mieszkania z przynależnym ogródkiem, z pewnością poranną kawę wypijasz właśnie na balkonie. I nic dziwnego, pięknie urządzony balkon zapewni prawdziwą namiastkę łona natury. Niestety, długie przebywanie w miejscu bezpośrednio narażonym na działanie promieni słonecznych, może źle wpłynąć na nasze zdrowie, dlatego tak ważne jest odpowiednie zadaszenie balkonu, zwłaszcza jeśli jest zorientowany na południe lub południowy-zachód.

Parasol balkonowy – jeśli stawiasz na klasykę

Parasol balkonowy to doskonałe rozwiązanie przede wszystkim na niezbyt duży balkon czy taras. Parasole o bardziej skomplikowanej konstrukcji mogą łatwo zmieniać kąt nachylenia, dzięki czemu można bardzo skutecznie regulować dostęp światła słonecznego. Na powierzchnie bardzo małe polecane są parasole jednostronne, których czasza kształtem zbliżona jest do prostokąta, przez co łatwo można umieścić go przy ścianie. NA większych powierzchniach sprawdzi się parasol na wysięgniku, który można bez problemu otwierać i zamykać za pomocą korby, niezwykle intuicyjnej w użyciu.

Jeżeli zależy nam na zdecydowanym zaciemnieniu powierzchni pod parasolem, wybierzmy tkaninę o jak najwyższej gramaturze oraz wskaźniku UPF, który blokuje 98% promieniowania ultrafioletowego. Najczęściej znajduje ona zastosowanie w produkcji parasoli kwadratowych, nawiązującym wizualnie i gabarytowo do ogrodowej altany. Wykończenie takiego kącika wypoczynkowego producent pozostawia kreatywności klienta, który ma do dyspozycji wiele przykładów aranżacji podobnych balkonów lub tarasów. Można się zatem zdecydować zarówno na zwiewne zasłony (montowane bezpośrednio na konstrukcji) lub sznury, a także kule świetlne czy tzw cotton ballsy.

Markiza – praktyczne i eleganckie rozwiązanie

Dzięki dużej gamie kolorów, wzorów, a przede wszystkim wymiarów, markizy świetnie sprawdzą się jako zadaszenie balkonu czy tarasu, niezależnie od ich wielkości. Specjalna impregnacja tkaniny sprawia, że stanowi ona świetną barierę przed słońcem oraz deszczem. Niektóre markizy mają wbudowany czujnik wiatru, który powoduje jej zwijanie w razie zbyt silnych podmuchów wiatru. Inne udogodnienia to czujnik nasłonecznienia. który sprawia że osłona się samoczynnie rozwija przy zbytnim nasłonecznieniu.

Lekkie osłony na pergoli – gdy balkon jest kontynuacją rustykalnego wnętrza

Jednokolorowe stonowane osłony z przewiewnego materiału, zazwyczaj bawełny lub z domieszką lnu, delikatnie chronią przed słońcem, jednocześnie nadając wyjątkowy klimat twojemu na twoim balkonie lub tarasie. Idealnie wprost komponują się z wystrojem w stylu skandynawskim, rustykalnym czy shabby chic. Jak każda tkanina, również i ta, zdecydowanie łagodzi wnętrze i ociepla. Ciekawym rozwiązaniem jest również przesłona wykonana z meshu PCV, której struktura siateczki przesądza o jej trwałości, a zarazem lekkości. Materiał ten świetnie chroni przed słońcem oraz deszczem, przy odpowiednim użytkowaniu nie odbarwia się, zachowując nawet najbardziej jaskrawy kolor przed długi czas.

Dobór odpowiedniej przesłony okiennej zapewni komfort przebywania w pomieszczeniu i zagwarantuje stylowe wykończenie okien. Firma Solaro zapewnia fachową pomoc w wyborze odpowiednich produktów, wsparcie techniczne oraz serwis.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.