Mężczyzna czyta umowę leasingową
Finansowanie

Kalkulator leasingowy – wszystko co musisz wiedzieć

Usługa leasingu stała się dziś niezwykle powszechnie stosowaną praktyką. Nic więc dziwnego, że na rynku dostępnych jest niezwykle wiele ofert. Jak jednak wybrać najbardziej korzystną? Kalkulator leasingowy to doskonałe, nieocenione narzędzie, które pozwoli na odnalezienie samochodu marzeń, którego koszt będzie zaskakująco atrakcyjny. Przyjrzyjmy się zagadnieniu z bliska. Gotowi na garść praktycznych wskazówek? Ciekawi? Zaczynamy!

Czym jest kalkulator leasingowy?

Kalkulator leasingowy jest narzędziem skierowanym dla osób fizycznych bądź prawnych, które prowadzą własną, zarejestrowaną działalność gospodarczą. Bez znaczenia pozostaje staż prowadzonej firmy. Z leasingu mogą skorzystać zarówno nowe firmy, jak również przedsiębiorstwa z długoletnim stażem. Często przedsiębiorcy poszukują sfinansowania danego przedmiotu. Często zastanawiają się, jaki koszt będzie trzeba ponieść, by móc korzystać z nowego samochodu, maszyny czy sprzętów budowlanych. Wówczas najczęściej pojawia się jednoznaczna odpowiedź- leasing. Nie jest to jednak ostatnie stadium dedukcji. W następnym kroku zastanawiamy się, ile będzie wynosić miesięczna rata w związku z korzystaniem z usługi leasingu. Właśnie w tym momencie nieocenioną pomocą niesie kalkulator leasingowy. To narzędzie, które pozwala na wykonanie swojego rodzaju wizualizacji, dzięki której będziemy mogli zobaczyć, ile wyniesie koszt miesięcznej raty.

Jak działa kalkulator leasingowy?

Działanie kalkulatora leasingowego jest niezwykle proste i przejrzyste. W praktyce oznacza to, że podanie podstawowych danych technicznych samochodu, jak również warunków finansowych, pozwoli nam na odnalezienie satysfakcjonujących ofert. W związku z tym należy podać:

  • rocznik,
  • wartość auta,
  • okres finansowania,
  • wysokość wpłaty własnej,
  • szacowany procent wykupu

Na podstawie takich danych, kalkulator leasingowy opracuję, bazując na naszym indywidualnym przypadku wysokość miesięcznej raty, która będzie związana z korzystaniem z usługi leasingu.

Jak wyliczana jest rata leasingu?

Całkowity miesięczny koszt usługi leasingu, który potocznie zwany jest ratą, wyliczany jest na podstawie ścisłych wytycznych. Należą do nich suma zdyskontowanych płatności leasingowych i zdyskontowanej wartości rezydualnej przedmiotu leasingu. By sprawnie obliczyć finalny koszt, wykorzystywane są zaawansowane wzory, dzięki którym możliwe jest precyzyjne obliczanie wymaganej wartości.

 Korzyści stosowania kalkulatorów leasingowych

Dlaczego kalkulator leasingowy cieszy się tak dużą popularnością i zainteresowaniem wśród szerokiego grona odbiorców? Przede wszystkim dzieje się tak ze względu na fakt, że jest to niezwykle przydatne narzędzie finansowe, które generuje ogromną oszczędność nie tylko pieniędzy, ale także czasu. Z pozycji własnego domu czy biura, korzystając z urządzenia z dostępem do internetu, będziemy mogli w krótkim czasie pozyskać wszelkie niezbędne informacje dotyczące leasingu. Co więcej, przeprowadzona symulacja pozwoli nam uniknąć tzw. efektu zaskoczenia. Nie zdziwi nas miesięczna rata. Będziemy mogli przemyśleć, czy leasing nie zaburzy płynności finansowej naszej marki. To sprawi, że decyzja o leasingu, będzie krokiem przemyślanym i właściwym, który nie wyrządzi szkód w sytuacji finansowej prowadzonego przedsiębiorstwa.

Masz wątpliwości, czy leasing będzie dobrym krokiem na drodze rozwoju swojej firmy? Kalkulator leasingowy to narzędzie skrojone na miarę Twoich potrzeb. Przekonaj się o tym osobiście. Do dzieła!

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.