Zamontowana klimatyzacja w dużym mieszkaniu
Dom

Jaką klimatyzację wybrać do mieszkania 50 m2

Artykuł sponsorowany.

Interesuje Cię wydajna klimatyzacja do mieszkania w bloku? Nowoczesne urządzenia mogą nie tylko chłodzić, ale również ogrzewać. Przeczytaj, jakie urządzenie warto wybrać i komu w Gorzowie Wielkopolskim zlecić jego montaż.

Czym najlepiej ogrzać mieszkanie?

Jeśli szukasz dobrego sposobu na ogrzanie mieszkania o powierzchni 50, pomyśl o klimatyzatorze. Jego obsługa jest niezwykle prosta i nie wymaga dodatkowych wymienników ciepła, na przykład ogrzewania podłogowego. Brak medium pośredniego to ogromna zaleta wydajnych jednostek wewnętrznych. Działają jako pompa ciepła powietrze-powietrze.

Gdy mowa o lokalach z niewielką powierzchnią użytkową, klimatyzator jest optymalnym rozwiązaniem. Nie zajmuje wiele miejsca i działa bardzo szybko. Producenci wykorzystują nowoczesne technologie, więc ich urządzenia mogą efektywnie ogrzewać lub chłodzić przez cały rok.

Wydajna klimatyzacja do ogrzewania mieszkania nie zajmuje wiele miejsca. Docenią to zwłaszcza osoby mieszkające w bloku, gdzie każdy 1m2 jest cenny. Ponadto instalacja systemu Split jest bezproblemowa. Nic dziwnego, że mieszkańcy Gorzowa Wielkopolskiego coraz częściej sięgają po klimatyzację i ogrzewają nią mieszkania.

Dlaczego warto ogrzewać mieszkanie klimatyzacją?

Klimatyzator wykorzystywany jako urządzenie grzewcze ma wiele zalet. Nie tylko zwiększa temperaturę powietrza, ale również je oczyszcza. Grzyby i drobnoustroje są sterylizowane, ponieważ powietrze przechodzące przez wymiennik ciepła ma około 45-55°C. Niektóre urządzenia są dodatkowo wyposażone w filtry jonizujące lub HEPA. To kolejny krok w kierunku komfortu i dobrego samopoczucia wszystkich domowników.

Dużą zaletą klimatyzacji jest możliwość używania jej poza sezonem grzewczym. W Polsce późna wiosna lub wczesna jesień bywa chłodna. Obfite opady deszczu sprawiają, że rośnie wilgotność powietrza, co odczuwalne jest jako chłód. W takich chwilach klimatyzator z funkcją osuszania i ogrzewania powietrza zapewnia przyjemne uczucie ciepła i pozwala odzyskać komfort termiczny.

Urządzenie jakiej mocy do mieszkania 50 m2?

Jeśli chcesz ogrzewać mieszkanie o powierzchni 50 m2, polecamy urządzenia o mocy 3,5 lub 5 kW. Wiele zależy od rodzaju i jakości termoizolacji budynku, wielkości okien i stopnia nasłonecznienia. Na przykład mieszkanie w bloku od strony północnej, pozbawione termoizolacji, wymaga zastosowania mocniejszej jednostki 5 kW. Można jednak założyć, że w 90% przypadków do powierzchni 40-50 m2 wystarczy klimatyzator 3,5 kW.

Zanim kupisz klimatyzator, zasięgnij opinii fachowców. Prawidłowy dobór systemu klimatyzacji do mieszkania w bloku oferuje firma Cold-Man (Klimatyzacja Gorzów Wielkopolski). Wykwalifikowani doradcy podpowiedzą, które urządzenie posiada funkcję grzania. Pamiętaj przy tym o ważnej zasadzie – lepiej kupić topowy model gorszej marki niż podstawowy model producenta premium.

Polecane klimatyzacje do małego mieszkania

Rotenso Mirai X

Rotenso Mirai to świetne urządzenia. Zachowują wydajność przez cały rok i dobrze sobie radzą z ogrzewaniem mieszkań o powierzchni 40-50 m2. Ich producent deklaruje, że klimatyzatory mogą pracować nawet przy ekstremalnie niskich temperaturach zewnętrznych. Ogrzewanie nie zawiedzie, mimo iż za oknem będzie -30°C.

Ponadto Rotenso Mirai wyposażono w funkcje, które zapewniają komfort wszystkim użytkownikom. Należy do nich sensor SMART Eye, wykrywający obecność ludzi i na tej podstawie ustawiający parametry podmuchu.

Najważniejsze zalety Rotenso Mirai to:

 • Świetna ergonomia i uniwersalny design, nawiązujący do modeli premium
 • Szeroki dostęp do oryginalnych części zamiennych
 • Łatwe sterowanie za pomocą intuicyjnego pilota

Kaisai One 3,5 kW

Klimatyzator Kaisai One 3,5 kW bez zarzutu spisuje się w ogrzewaniu niewielkich mieszkań. Wyposażono go w wydajny i mocny wentylator z silnikiem DC. Jedną z jego największych zalet jest energooszczędność. Na przykład przy zadanej temperaturze wewnętrznej 21°C pobór mocy kształtuje się następująco:

 • 300 W, jeśli na zewnątrz jest 0°C
 • 740 W, jeśli na zewnątrz jest -10°C

Producent Kaisai One jako wyposażenie dodatkowe oferuje grzałki elektryczne, które włączają się przy temperaturze zewnętrznej -15°C. Pozostałe zalety tego urządzenia to:

 • Świetny stosunek jakości do ceny
 • Energooszczędność dzięki zastosowanym technologiom
 • Niski poziom generowanego hałasu
 • Możliwość sterowania z poziomu aplikacji na smartfona
 • Automatyczny tryb defrost. Odszranianie załącza się na 3-4 minuty co godzinę, przy temperaturach od +3 do -3°C.

Gree Amber Prestige 3,5 kW

Trzecia propozycja, klimatyzator Gree Amber Prestige, zadowoli nawet najbardziej wymagających. Producent postawił na mocną, 2-stopniową sprężarkę, więc moc wyjściowa jednostki jest naprawdę spora.

Gree Amber Prestige bez trudu ogrzeje mieszkanie o powierzchni 50m2. Może pracować, nawet jeśli temperatura na zewnątrz osiągnie wartość -30°C. Do -20°C urządzenie utrzymuje moc nominalną, co jest świetnym wynikiem w tej kategorii cenowej.

Inne zalety klimatyzatora Gree Amber Prestige 3,5 kW to:

 • Stabilna i efektywna praca przy ogrzewaniu
 • Wysokiej jakości inwerter, utrzymujący zadaną temperaturę
 • Funkcja oszczędzania energii
 • Praca nawet przy skrajnie niskich temperaturach zewnętrznych

Kontakt:

Patryk Kozera – +48 693 853 600

Adres: Narutowicza 30/2, 69-100 Słubice

Email: biuro@cold-man.pl

Otwarte: Pon-Sob 7:00-20:00

WWW: https://cold-man.pl/

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.