Rolety okienne
Wyposażenie domu

Rolety okienne – co warto o nich wiedzieć przed ostatecznym wyborem?

Artykuł sponsorowany.

Rolety nie są tylko potrzebnym elementem wystroju naszego domu. To także element, który nadaje naszemu wnętrzu charakteru czy ciepła. Dostępny jest również szeroki wybór takich akcesoriów, dlatego musimy zastanowić się, jakie są nasze potrzeby dotyczące rolet.

Rodzaje rolet

Rolety to popularny element naszych domów.

Do najważniejszych zadań rolet możemy zaliczyć:

  • zapewnienie prywatności,
  • izolację termiczną,
  • regulację natężenia światłą słonecznego wewnątrz pomieszczenia,
  • zapewnienie bezpieczeństwa.

Rolety możemy podzielić na rolety zewnętrzne oraz wewnętrzne.

Rolety wewnętrzne oraz rolety zewnętrzne do domów

W pierwszym przypadku mówimy o roletach, które najczęściej można zwijać i rozwijać (podnosić i opuszczać) z wykorzystaniem korbki lub silnika elektrycznego. Do zalety tych rolet możemy zaliczyć ochronę przed nadmiernym nasłonecznieniem. Dzięki temu częściowo izolujemy wnętrze budynku przed nagrzewaniem się w okresie letnim. Zapewniają również poczucie prywatności i intymności.

Rolety wewnętrzne, jak sama nazwa wskazuje, to rolety instalowane wewnątrz pomieszczenia. Mogą być one montowane bezpośrednio na oknie lub w ścianie. Są one bardzo popularne w naszych domach ze względu na różny materiał wykonania (plastik, aluminium, drewno, materiał) oraz dostępną gamę kolorów (biały, szary, zielony, itp.). Dodatkowo są one widoczne przez osoby znajdujące się wewnątrz pomieszczenia, co przekłada się na ich funkcję dekoracyjną. Odpowiednio dobrana roleta wewnętrzna zapewni niepowtarzalny styl i uzupełni wystrój.

Dostępne są takie rodzaje rolet wewnętrznych jak np.:

  • Rolety „dzień i noc” – jest ro funkcjonalne rozwiązanie do domu czy mieszkania. Są one szyte z dwóch materiałów o różnej przepuszczalności światła. Są one połączone podłużnymi pasami na zmiany. Dzięki przesunięciu rolety zmieniamy ustawienia pasów wobec siebie i w ten sposób zmieniamy przepuszczalność światła.
  • Żaluzje drewniane – ich główną zaletą jest ich wygląd. Ocieplają każdy rodzaj wnętrza. Poprzez ustawienie lamelek, zmieniamy ilość wnikającego do wnętrza pomieszczenia światła.
  • Żaluzje pionowe – świetnie sprawdzają się w witrynach dużych okien. Są proste w obsłudze oraz możemy je zainstalować na skosach. Najczęściej spotykamy je w biurach czy budynkach użyteczności publicznej. Obracamy nimi w ich osi pionowej za pomocą łańcuszka. Duży wybór kolorów i materiałów pozwoli nam na idealne ich dopasowanie do wnętrza, w którym się znajdą.

Producenci rolet oraz ich artykuły

Musimy pamiętać, że bardzo często, niejeden producent osłon okiennych posiada w swojej ofercie, poza szeroką gamą rolet, również inne artykuły, takie jak bramy garażowe czy moskitiery na drzwi i okna, a także produkują okna PCV. Dzięki temu mamy możliwość zakupić okno z dopasowaną do niego roletą.

Jak więc widzimy, dostępnych jest wiele rolet o różnym przeznaczeniu, budowie czy kolorze. Ostateczna decyzja zakupowa powinna być uzależniona od naszych indywidualnych potrzeb takich jak: miejsce, w którym będą zainstalowane, poziom nasłonecznienia czy styl wykończenia wnętrza.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.