Zamontowana miska WC w łazience
Wyposażenie domu

Czym kierować się przy zakupie misek WC, aby wybrać funkcjonalne i nowoczesne rozwiązania?

W nowoczesnych łazienkach coraz częściej pojawiają się rozwiązania, które bardzo dobrze się prezentują i jednocześnie zachwycają swoją funkcjonalnością. Przykładem są miski WC, które stanowią podstawowy element wyposażenia każdej łazienki i które coraz częściej wyróżniają się oryginalnym designem oraz zastosowaniem technologii mających duży wpływ na codzienną higienę. Na większą uwagę zasługuje między innymi regulacja spłukiwania czy opcja wyboru misek bezkołnierzowych (rimless), które łatwiej utrzymamy w czystości. Warto dowiedzieć się, jakie inne rozwiązania można znaleźć w nowoczesnych miskach WC i zdecydować, który model okaże się najlepszym wyborem do naszej łazienki.

Funkcjonalne miski WC – czym kierować się przy ich wyborze?

Dobrze dobrane miski WC powinny nie tylko świetnie się prezentować i pasować do stylu, w jakim utrzymana jest łazienka, ale także wyróżniać się funkcjonalnością, która podniesie komfort codziennego korzystania z toalety. Dlatego w ofercie marki Laufen pojawiają się nowoczesne miski WC podwieszane w wersji rimless. W praktyce oznacza to, że z wewnętrznej konstrukcji usunięto kołnierz, pod którym gromadziły się różnego rodzaju zanieczyszczenia i bakterie.

Miska WC

Ze względu na trudno dostępny kształt kołnierza zabrudzenia podczas sprzątania wymagały użycia większej ilości środków czyszczących. Problem ten zniknął dzięki zaprojektowaniu gładkiej, pozbawionej zakamarków miski. W efekcie miska WC podwieszana bezkołnierzowa będzie idealnym wyborem dla osób, którym zależy na większej higienie i na łatwiejszym utrzymaniu toalety w czystości. Znajdziemy ją w każdej kolekcji proponowanej przez markę Laufen, na przykład w nowej serii LUA, a także w kolekcjach Laufen PRO czy Palomba.

Ważną zaletą podwieszanych misek WC jest również większa oszczędność wody. Bezkołnierzowa konstrukcja zapewnia jej równomierne rozprowadzenie po całej wewnętrznej stronie miski, co zmniejsza konieczność ponownego spłukiwania. Warto zauważyć, że takie rozwiązanie zmniejsza również zużycie wody podczas czyszczenia toalety. Co więcej, w kolekcji Laufen PRO znajdziemy miski WC dostosowane do regulacji spłukiwania 4/2 l. Dzięki temu ograniczymy ilość zużywanej każdego dnia wody.

Starannie wykonane miski WC, które zachwycają nowoczesnym designem

Decydując się na miski WC proponowane przez markę Laufen, trudno nie zwrócić uwagi na ich starannie zaprojektowane kształty oraz precyzyjne wykończenie wszystkich elementów. Kolekcją, która od razu przyciąga wzrok, jest między innymi Palomba. Oferowana w jej ramach miska WC występuje w wersji podwieszanej w zestawie z wolnoopadającą deską i zachwyca swoim kształtem nawiązującym do asymetrycznych form rzeźbionych przez ruchy wody. Dlatego Palomba to design oparty na geometrii i nieprzewidywalności żywiołu. Jednocześnie w kolekcji Palomba nie brakuje nowoczesnych rozwiązań, które zapewniają komfortowe korzystanie z łazienki, takich jak wolnoopadająca deska czy wspomniana wcześniej bezkołnierzowa konstrukcja.

W nowoczesnych łazienkach świetnie sprawdzą się również miski WC z kolekcji LUA oraz Laufen PRO. Występują one w wielu przemyślanych rozmiarach, dzięki czemu można je z łatwością dobrać nawet do mniejszych łazienek. W serii LUA wyjątkowym rozwiązaniem stało się zastosowanie deski SLIM z systemem łatwego demontażu. Dzięki temu podczas sprzątania można bez większych trudności zdjąć deskę i dokładnie umyć całą miskę. Co więcej, w miskach WC marki Laufen występuje opcjonalna powłoka Laufen Clean Coat, która uszlachetnia powierzchnię ceramiki i ułatwia utrzymanie jej w czystości.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.