Stelaż do miski WC który pozwala oszczędzać wodę
Budownictwo

Stelaże do misek WC, które pozwalają na oszczędność wody i wyróżniają się nowoczesnymi przyciskami elektronicznymi z bezdotykową obsługą

Artykuł partnera.

Decyzję o montażu WC podwieszanej z odpowiednim stelażem zwykle podejmujemy w oparciu o aspekty estetyczne projektu łazienki. Warto jednak zwrócić uwagę na funkcjonalność, jaką cały zestaw – stelaż, miska WC oraz przycisk do spłuczki – może zaoferować. Wbrew pozorom jest tego dość dużo – kwestia montażu, regulacja spłukiwania, możliwość obsługi bezdotykowej… Przyjrzyjmy się tym rozwiązaniom bliżej, na przykładzie produktów marki Roca!

Wybierz odpowiedni stelaż

W ofercie Roca znajdziemy systemy podtynkowe DUPLO ONE. Stelaże te cechuje szeroki zakres zastosowań. Pozwalają na montaż każdej miski podwieszanej o rozstawie śrub mocujących 180 lub 230 mm. W zależności od instalowanej toalety oraz rodzaju i kondycji ściany, do której będzie montowana, wybrać należy odpowiedni model stelaża:

  • DUPLO ONE – standardowy stelaż do WC podwieszanych i zabudowy lekkiej,
  • DUPLO WC ONE SMART – do zabudowy lekkiej i toalet myjących podwieszanych, wyposażony w dodatkowe wyprowadzenie wody,
  • DUPLO ONE WOLNOSTOJĄCY – do WC podwieszanych i zabudowy lekkiej – przydatny tam, gdzie ściana może nie udźwignąć konstrukcji wraz z jej użytkownikiem,
  • BASIC WC ONE COMPACT – stelaż do misek podwieszanych i zabudowy ciężkiej.

Poza tym, w ofercie dostępny jest także zbiornik podtynkowy do misek WC stojących BASIC TANK ONE.

Wspólną cechą wszystkich tych produktów jest łatwość montażu. Niezbędne elementy oraz instrukcje znajdziemy w opakowaniu. Dostęp do wnętrza zbiornika jest łatwy, co przekłada się na wygodę konserwacji zainstalowanej toalety. W każdym modelu znajdziemy regulowany mechanizm dwudzielnego spłukiwania oraz ogranicznik przepływu, zabezpieczający przed wychlapywaniem wody poza miskę. Rozwiązania te sprzyjają oszczędzaniu wody, co pomaga zadbać o środowisko i… portfel.

Przyciski do spłuczki – estetyka oraz funkcjonalność

Ważnym elementem funkcjonalnym toalety są przyciski do spłuczki. Wydawać by się mogło, że nic nas w tej kwestii nie zaskoczy – dwa klawisze połączone z prostym mechanizmem spłukującym. Jednakże również tutaj można wprowadzić usprawnienia i korzystać z nowoczesnej technologii. Poza solidnymi, estetycznymi przyciskami mechanicznymi w modnych kolorach, w ofercie Roca znaleźć można przyciski elektroniczne i to im poświęcimy nieco więcej uwagi.

Stelaż do miski WC

Rozpocznijmy od nowości – modelu EP3. Ten bezdotykowy przycisk elektroniczny posiada fabryczne ustawienie spłukiwania 6/3 l z możliwością zmiany na 4,5/3 l. Aby uruchomić spłukiwanie, wystarczy zbliżyć do niego rękę. Co ważne, dostępne są również ustawienia tj. automatyczne spłukiwanie odświeżające po 24h bezczynności oraz tymczasowe wyłączenie spłukiwania na czas sprzątania lub konserwacji zestawu. EP3 został wyposażony w sygnał dźwiękowy, który można oczywiście wyłączyć. Przycisk ten znajdzie zastosowanie w łazienkach domowych lub półpublicznych. Model EP3 jest dostępny w kolorze czarnym lub białym. Jego przedni panel wykonany jest z tworzywa imitującego szkło.

Obok EP3 w ofercie Roca znajdziemy również modele EP2 ONE (biały) oraz EP1 ONE (czarny). To ciekawe, stylistycznie nowoczesne przyciski bezdotykowe, które mogą być uruchamiane automatycznie lub po zbliżeniu do nich ręki. Obszar detekcji jest regulowany. W nich również mamy możliwość wyboru ustawień spłukiwania 6/3 l lub 4,5/3 l oraz aktywacji funkcji spłukiwania odświeżającego. Ciekawostką jest możliwość wyboru jednego z 4 kolorów podświetlenia LED.

Marka Roca przygotowała również rozwiązania do łazienek publicznych w postaci wandaloodpornych przycisków elektronicznych PL3-E ONE oraz PL10-E ONE PRO ze stali nierdzewnej. Oba modele posiadają regulację spłukiwania 6/3 l lub 4,5/3 l i są uruchamiane w pełni automatycznie. Co ważne, w przypadku braku zasilania dostępny jest klawisz mechaniczny. Model PL10-E ONE PRO dodatkowo wyposażono w funkcję spłukiwania odświeżającego oraz regulację obszaru detekcji. Dostępna jest również wersja PL10-E ONE HOME, różniąca się od PRO materiałem wykonania.

Dopasuj rozwiązanie do swoich potrzeb

W ofercie Roca znajdziesz szeroki wachlarz stelaży, które możesz skompletować z dowolną miską tej marki oraz różnymi przyciskami spłukującymi. Dzięki temu stworzysz toaletę na miarę swoich potrzeb, niezależnie czy mówimy o stylowym wnętrzu w domu, czy prostej, ale estetycznej i higienicznej toalecie publicznej.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.