Zamontowana szklana balustrada w domu przy schodach
Wnętrza

Szklane balustrady – jak wygląda to w praktyce?

Nowoczesne budynki obfitują w nowoczesne rozwiązania. To naturalna kolej rzeczy, że inwestorzy wybierają dla siebie taki wystrój budynku, jaki obecnie jest najbardziej na topie. Sporą popularnością cieszą się ostatnimi czasy szklane balustrady. To idealne rozwiązanie stosowane zarówno na wewnętrznych klatkach schodowych, jak i na balkonach czy tarasach. Tak naprawdę nie ma znaczenia, czy wnętrze budynku ma przeznaczenie prywatne czy też komercyjne – rozwiązanie to wszędzie wygląda dobrze. Czy natomiast tak samo prezentuje się w praktyce? Na to pytanie postaramy się odpowiedzieć w poniższym wpisie. Zapraszamy!

Szkło a bezpieczeństwo – czy jest się czego obawiać?

Sam wygląd i elegancja nie może zatuszować kwestii bezpieczeństwa. W przypadku szklanych balustrad, wielu inwestorów ma obawy o ich wytrzymałość. Z tego też względu wstrzymują się oni od ich montowania na balkonach czy klatkach schodowych. Poruszenie kwestii bezpieczeństwa jest w tym przypadku rzeczą uzasadnioną i bardzo rozsądną. Niemniej jednak, po dobrej weryfikacji informacji można dojść do wniosku, że zastosowanie szklanej balustrady jest w pełni bezpieczne, a na uszkodzenie samego materiału jest naprawdę minimalna szansa.

Samo szkło przeznaczone na balustradę przechodzi przez proces hartowania i laminacji, co daje mu właściwości niezwykle odporne na uderzenia. Rozbicie takiej balustrady jest możliwe, jednak trzeba by mocno się o to postarać. Tworzywo po rozbiciu kruszy się na małe kawałeczki, co jeszcze bardziej minimalizuje ryzyko jakiegokolwiek skaleczenia. Trzeba zatem powiedzieć, że jest to rozwiązanie w pełni przetestowane i bezpieczne.

Szklana balustrada

Przeszklenie na balkonie – czy to faktycznie dobre rozwiązanie?

Tutaj wszystko zależy od preferencji i oczekiwań domowników. Niektórym absolutnie nie przeszkadza przezroczysta powierzchnia barierek, a jeszcze inni chcą w tym obszarze w pełni dbać o swoją prywatność. Producenci balustrad doskonale o tym pomyśleli i oferują szeroką gamę produktów, spełniających nawet najśmielsze oczekiwania. Dla osób ceniących prywatność zalecana jest balustrada szklana mleczna bądź matowa. Obydwa te przypadki są doskonałe jeśli chcemy cieszyć się szkłem na balkonie, a przy tym zostać niezauważonymi przez sąsiadów. Na rynku znaleźć można także szkło w przeróżnych kolorach, jak chociażby czarne. To jednak pasuje wyłącznie do wybranych typów posiadłości i nie wszędzie zaprezentuje się dobrze.

Czy na szklanej balustradzie można się opierać?

Z pozoru te elementy wyposażenia wyglądają na nietrwałe. Mowa tu głównie o takich balustradach, które nie mają żadnych ram stalowych, a składają się wyłącznie ze szklanych płyt. Niemniej jednak, każdy typ balustrady będzie w stanie wytrzymać wiele, a samo oparcie się o nią rękami nie doprowadzi do uszkodzenia. Oczywiście, nie zaleca się siadania na takich balustradach, jednak ze względów bezpieczeństwa dotyczy to chyba każdego rodzaju tych elementów – niezależnie od materiału wykonania. Zapewniamy więc, że wszystkie szklane balustrady są bezpieczne i w pełni praktyczne.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.