Zaaranżowany salon dzięki projektantowi wnętrz
Wnętrza

Na co trzeba zwrócić uwagę przy zatrudnianiu projektanta wnętrz?

Zatrudnianie projektanta wnętrz przy wykańczaniu mieszkań deweloperskich czy remontowaniu domów staje się dzisiaj coraz powszechniejszą praktyką. Nic dziwnego, bo w ten sposób można zaoszczędzić sporo czasu, a także uzyskać wykończenie zgodne ze swoimi marzeniami czy oczekiwaniami. Jeśli zależy Ci na tym, żeby zamieszkać w komfortowych warunkach, zatrudnij dobrego projektanta. Zobacz, na co zwrócić uwagę przy zatrudnianiu specjalisty.

Doświadczenie ma znaczenie, choć nie musi być priorytetem

Oczywiście dobrze jest móc ocenić dotychczasowe działania projektanta wnętrz poprzez ocenę prac, które wykonał. Zatem specjalista powinien mieć portfolio i być gotów do podzielenia się nim z nami. Jednak zdarza się, że ceny u młodszych, debiutujących projektantów są niższe i to może nas skusić. Czy słusznie? Jeśli chcemy zaoszczędzić, a przy tym jesteśmy otwarci na nowe pomysły, trendy i świeże spojrzenie na design, jak najbardziej warto „zaryzykować”. Niemniej jednak wiedza na temat tworzenia dokumentacji technicznej, pomiarów, rysunków, projektowania w programach graficznych jest niezbędna i w tym obszarze nie decyduj się na kompromisy.

Komunikacja – znajdź osobę, która Cię wysłucha

Jako inwestor powinieneś zostać wysłuchany, dlatego umiejętności komunikacyjne projektanta wnętrz sprawdź na samym początku. Podczas pierwszej rozmowy przekonasz się, czy wykonawca Cię słucha, czy interesują go Twoje oczekiwania. Projektant musi być w stanie zrozumieć Twoje potrzeby i wymagania, a także wyjaśnić swoje propozycje i pomysły w sposób, który będzie dla Ciebie zrozumiały.

Projektant wnętrz

Źródło: https://studioloko.pl/

Pasja do swojej pracy – u projektanta to podstawa!

Znajomość rynku i trendów sprawia, że projektant wnętrz wie, co jest aktualnie modne i co będzie hitem również w kolejnych sezonach. Dzięki temu, będzie mógł zaproponować Ci rozwiązania funkcjonalne, pasujące zarówno do Twojego stylu życia, jak również zgodne z obecnie lansowanymi rozwiązaniami. Dotyczy to nie tylko aspektów ozdobnych, ale też technologicznych –nowinek i innowacji, które usprawnią Twoje zarządzanie domem, czyniąc go bardziej komfortowym i bezpiecznym.

Umiejętność dopasowania projektu do budżetu inwestora

To nie problem wykonać projekt, gdy inwestor ma nieograniczony budżet i stawia na jakość oraz luksus. Wyzwaniem, któremu powinien podołać dobry projektant wnętrz jest zaproponowanie planu, koncepcji, która będzie zgodna z wizją i możliwościami finansowymi inwestora. Dlatego poszczególne elementy powinny mieścić się w założonym budżecie, aby remont czy wykończenie nie zrujnowały gospodarstwa domowego. Określenie tego już na samym początku pomoże uniknąć rozdźwięku i nieporozumień na etapie wykonawczym.

Termin realizacji projektu – gdy czas ma znaczenie

Dobra współpraca projektanta wnętrz z klientem powinna uwzględniać ustalenie terminów oraz harmonogram i przestrzeganie go. To ważne, bo często inwestor wypowiada umowę najmu czy sprzedaje swoje poprzednie lokum i od tempa wykończenia nowego mieszkania czy domu, zależy jego przeprowadzka.

 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.