Zamontowany granitowy blat kuchenny na wymiar
Wyposażenie domu

Granitowe blaty kuchenne na wymiar. Dlaczego warto je wybrać?

Kamienne blaty kuchenne to marzenie wielu osób. Prezentują się klasycznie, są wytrzymałe i odporne na warunki panujące w kuchni oraz świetnie pasują zarówno do wnętrz urządzonych w klasyczny sposób, jak i do kuchni nowoczesnych. Ze względu na dość wysoki koszt wykonania kamiennych blatów na wymiar, warto poznać unikalne właściwości granitu, aby dokonać właściwego wyboru. Okazuje się bowiem, że w większości przypadków będzie to doskonała inwestycja na lata!

Jakie właściwości posiadają granitowe blaty kuchenne na wymiar?

Granit to jeden z najtwardszych kamieni występujących w naturze. Cieszy się ogromnym zainteresowaniem od wielu wieków. W dzisiejszych czasach z granitu produkowane są nie tylko blaty kuchenne na wymiar, ale także parapety, obudowy kominków, blaty łazienkowe, a także posadzki i elementy dekoracyjne. Ze względu na swoje właściwości, granit ma bardzo szerokie zastosowanie, a jego popularność nie słabnie.

Blaty granitowe na wymiar posiadają wysoką odporność na uszkodzenia mechaniczne. Bardzo trudno je zarysować czy uszkodzić w inny sposób. Pozwala to na krojenie bezpośrednio na ich powierzchni produktów spożywczych, rozbijanie mięsa czy przechowywanie masywnych sprzętów kuchennych. Granit posiada także właściwości antybakteryjne, co pozwala na bezpieczne przygotowywanie na nim posiłków oraz ułatwia utrzymanie powierzchni roboczej w wysokiej higienie.

Blaty kuchenne na wymiar z granitu są odporne na działanie wysokich temperatur. Pozwala to na ustawianie bezpośrednio na ich powierzchni gorących garnków – bez konieczności pamiętania o podłożeniu pod ich dno specjalnych podkładek. Oprócz tego, blaty granitowe nie poddają się działaniu wody i wilgoci, są także odporne na działanie kwasów, które zawierają m. in. owoce cytrusowe, ocet i wino. Są łatwe w czyszczeniu i mało wymagające w codziennej pielęgnacji. Ich ponadczasowy, klasyczny wygląd sprawia natomiast, że świetnie prezentują się w praktycznie każdej kuchni.

 

Jak dbać o blaty kuchenne na wymiar z granitu? Jak często należy je impregnować?

Osoby, które planują zakup granitowych blatów, często pytają, w jaki sposób należy się o nie prawidłowo troszczyć. Aby wyroby z kamienia naturalnego na długo zachowały swój piękny wygląd i stanowiły ozdobę naszej kuchni, muszą być traktowane w odpowiedni sposób. W przypadku granitu, codzienna pielęgnacja jest prosta i mało wymagająca pod względem czasowym. Blaty granitowe są dostarczane już zaimpregnowanie, nie musimy więc dbać o samodzielne zabezpieczenie ich powierzchni. Impregnację należy jednak ponowić po ok. 12 miesiącach od dnia montażu blatów.

Na co dzień warto pamiętać o dokładnym oczyszczaniu powierzchni roboczej z okruszków, wody i innych zabrudzeń, powstałych w trakcie gotowania i przygotowywania posiłków. W celu oczyszczenia blatów warto użyć delikatnego detergentu i miękkiej ściereczki z mikrofibry, którą dokładnie przetrzemy całą powierzchnię roboczą. Raz w tygodniu warto natomiast zdjąć z blatów wszystkie sprzęty i akcesoria kuchenne, po czym dokładne umyć ich powierzchnię. Dzięki tym prostym, rutynowym zabiegom nasze blaty kuchenne na wymiar z granitu będą zawsze prezentowały się jak nowe!

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.