Metalowa brama wjazdowa
Dom

Ile kosztuje brama wjazdowa?

Z całą pewnością można stwierdzić, że brama wjazdowa stanowi jeden z najważniejszych elementów wyposażenia wielu posesji. Warto dowiedzieć się na ten temat nieco więcej, a także zapoznać się z kosztem zakupu oraz montażu różnych rodzajów bram wjazdowych.

Koszt montażu bramy

W obecnych czasach w sprzedaży można znaleźć dość zróżnicowane rodzaje bram wjazdowych. Wiele osób zastanawia się, ile kosztuje brama wjazdowa wraz z montażem. Jednak na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ koszt montażu bram garażowych może być dość zróżnicowany i jest zależny od kilku czynników. Wśród nich można wymienić przede wszystkim wybrany typ bramy wjazdowej, rodzaj materiałów, z jakich brama wjazdowa jest wykonana, a także jakie rozwiązania zostały zastosowane w danym przypadku. Oprócz tego cena bramy wjazdowej zależna jest również w dużej mierze od wyboru napędu. Może być on zarówno elektryczny, jak i ręczny. Oba rozwiązania mają swoje wady i zalety. Bramy z napędem elektrycznym są wygodniejsze podczas codziennego użytkowania, jednak takie rozwiązanie jest również droższe niż standardowa brama z napędem ręcznym. Warto na ten aspekt zwrócić szczególną uwagę.

Cena bramy przesuwnej

Wśród różnych rodzajów bram garażowych można w szczególności wymienić bramy z systemem przesuwnym. Mogą być one otwierane zarówno w sposób automatyczny, jak i ręczny. W dużej mierze zależne jest to od własnych preferencji, dostępności terenu, a także możliwości finansowych. Wśród bram przesuwnych wymienia się modele szynowe oraz samonośne. Bramy przesuwne szynowe poruszają się po specjalnie w tym celu przygotowanej szynie. Natomiast bramy przesuwne samonośne zawieszone są nad ziemią i poruszają się dzięki rolkom umieszczonym na słupku. Ceny najtańszych bram wjazdowych z napędem ręcznym wynoszą około półtora tysiąca. Jednak koszt bram o wyższych parametrach jakościowych może wynieść od dwóch do trzech i pół tysiąca. Natomiast jeśli brama wjazdowa zamawiana jest na specjalne zamówienie i jest wyposażona w napęd elektryczny to jej cena znacząco wzrasta. Wraz z montażem może wynieść nawet osiem tysięcy złotych.

Brama dwuskrzydłowa

Kolejnym rodzajem bramy wjazdowej z całą pewnością jest brama dwuskrzydłowa, która również bardzo chętnie jest w obecnych czasach wybierana przez wielu klientów. Bramy wjazdowe dwuskrzydłowe to modele, które są montowane do słupków, które są umieszczone na fundamentach. Słupki w tym przypadku mogą być stworzone z dość zróżnicowanych materiałów. Wśród nich wymienia się słupki murowane, metalowe, a także betonowe. Od rodzaju wybranych słupków zależny jest również końcowy koszt montażu bramy i wszystkich jej niezbędnych elementów. Cena zakupu oraz montażu najtańszej bramy z napędem ręcznym waha się od sześciuset do ośmiuset złotych i nie jest ceną wygórowaną. Natomiast cena montażu tego rodzaju bramy może wynieść nawet tysiąc złotych, na co warto być przygotowanym, jeśli planuje się zakup urządzenia tego rodzaju.

Napęd do bramy

Wśród najważniejszych elementów do wszystkich bram wjazdowych można w szczególności wyróżnić napędy, które mogą być dość zróżnicowane. Najlepszym rozwiązaniem będzie zakup napędu wraz z bramą, ponieważ dzięki temu można będzie uniknąć pewnych problemów związanych ze złym dopasowaniem poszczególnych części. Oprócz tego koszt bramy z napędem będzie niższy niż koszt późniejszego montażu napędu do już istniejącej bramy. Cena montażu napędu do bramy może być dość zróżnicowana i zależna jest od kilku istotnych czynników. Wśród nich można przede wszystkim wymienić rodzaj bramy, ale także rodzaj wybranego napędu oraz jego funkcje dodatkowe. Warto zdecydować się na wybór napędu do bramy wraz z fotokomórką o wysokich parametrach jakościowych. Dzięki temu w późniejszym czasie nie będą występowały problemy związane z nieprawidłowym działaniem całego mechanizmu.

Napęd do bramy skrzydłowej

W sprzedaży dostępne są między innymi napędy do bram skrzydłowych. W bramach dwuskrzydłowych, które są otwierane w sposób automatyczny, powinny się znajdować specjalne siłowniki elektryczny lub hydrauliczne. Są one najczęściej montowane do słupków. Sposób ich montażu dość znacząco wpływa na wysokość kosztów, jakie należy ponieść za zakup oraz montaż tego rodzaju bramy. Cena napędu do bramy dwuskrzydłowej wraz z montażem siłowników może kształtować się pomiędzy tysiącem a półtora tysiąca złotych. Natomiast ceny samych napędów rozpoczynają się od czterystu złotych wzwyż, co warto uwzględnić podczas wyboru tego modelu bramy wjazdowej.

Napęd do bramy przesuwnej

Kolejnym rodzajem napędów do bram z całą pewnością są napędy do bram przesuwnych, które również są dość często wybierane przez klientów. Najczęściej klienci decydują się na zakup bramy przesuwnej z napędem automatycznym, co jest bardzo wygodnym rozwiązaniem. Jednak brama wjazdowa koszt to aspekt, który charakteryzuje się dość dużym poziomem zróżnicowania. Brama przesuwna stworzona z metalu i wyposażona w napęd elektryczny może kosztować nawet trzy tysiące złotych. Natomiast ceny bram samonośnych z napędem elektrycznym kształtują się od trzech do czterech tysięcy złotych. Napęd do bramy przesuwnej może być z powodzeniem montowany na różnych etapach inwestycji. Obejmuje to zarówno montaż danej bramy wjazdowej, jak i jej późniejszą modernizację, co warto uwzględnić w swoich planach. Jednak koszty montażu napędu na późniejszym etapie mogą być wyższe i może pojawić się problem związany z koniecznością doprowadzenia źródła zasilania do bramy. Dlatego wygodniejszym rozwiązaniem będzie zamontowanie od razu bramy przesuwnej wraz z odpowiednim napędem.

Partnerem artykułu jest firma Gatigo, oferująca nowoczesne ogrodzenia i bramy.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.