Szukanie ksiąg wieczystych w internecie
Nieruchomości

Wygodny dostęp do Ksiąg Wieczystych online!

Artykuł partnera.

Przed zakupem domu, mieszkania czy działki, w interesie własnym warto sprawdzić stan prawny nieruchomości. Do niedawna, wgląd do Księgi wieczystej można było otrzymać jedynie na wniosek, w którym należało uzasadnić prawnie takie działanie. Obecnie, dzięki serwisowi znajdzksiege.pl, we współpracy z którym powstał ten artykuł, można to zrobić całkowicie online nawet bez ważnego powodu. Jak działa wspomniana e-wyszukiwarka ksiąg wieczystych?

Nie tylko numery działek 

To, co wyróżnia omawianą wyszukiwarkę Ksiąg Wieczystych online na tle pozostałych serwisów o podobnej funkcji, to przede wszystkim sposób wyszukiwania nieruchomości. Korzystając ze strony, nie trzeba bowiem znać szczegółowych danych, takich jak na przykład numery działek – Księgę Wieczystą nieruchomości, którą planuje się nabyć, można odnaleźć na podstawie jej adresu.

To bardzo duże udogodnienie dla osób, które chcą samodzielnie sprawdzić czy dom, mieszkanie lub działka nie są obciążone np. hipoteką bądź służebnością gruntu. Dzięki znajdzksiege.pl mogą to zrobić całkowicie online, w dowolnie wybranym przez siebie momencie, bez wychodzenia z domu – to nie tylko wygoda, ale też oszczędność cennego czasu i nerwów.

Pełen zakres informacji 

Opisywana wyszukiwarka Ksiąg Wieczystych pozwala na swobodne przeglądanie wszystkich działów KW od pierwszego do piątego. Oznacza to, że można z niej uzyskać różne informacje na temat nieruchomości. Korzystając z serwisu, bez zbędnych formalności sprawdzi się zarówno właściciela danej działki czy budynku, jak i osoby i podmioty trzecie, które mają częściowe prawa do nieruchomości.

Z Księgi Wieczystej wyszukanej przy pomocy znajdzksiege.pl można uzyskać także informacje na temat tego, co wchodzi w skład nieruchomości oraz czy jest ona wolna od obciążeń, które mogłyby doprowadzić do rezygnacji z jej zakupu. Usługa kosztuje zaledwie 29 zł – to stosunkowo niewiele, patrząc na to, jak cenne informacje można dzięki niej uzyskać.

Księgi wieczyste online – dla kogo? 

Wyszukiwarka ksiąg wieczystych online to serwis dedykowany nie tylko osobom planującym zakup domu, mieszkania czy działki z ogłoszenia, ale również tym, którzy poszukują nieruchomości na własną rękę. Z serwisu mogą korzystać zarówno dobrzy agenci, jak i osoby prywatne, które za cel postawiły sobie np. pozyskanie działki czy domu w konkretnej lokalizacji.

Omawiana wyszukiwarka Ksiąg Wieczystych online to narzędzie, które może okazać się przydatne również w pracy prawników. Zalety serwisu docenią szczególnie Ci adwokaci i radcy prawni, którzy specjalizują się w prowadzeniu spraw spadkowych oraz dotyczących podziałów majątków po rozwodach. Serwis można polecić też właściwie wszystkim osobom, które zwyczajnie lubią być dobrze poinformowane np. na temat sąsiadów z okolicy.

Dzięki wyszukiwarce Ksiąg Wieczystych znajdzksiege.pl, we współpracy z której właścicielami powstał ten artykuł, każdy, kto planuje zakup nieruchomości może wygodnie i bez wychodzenia z domu sprawdzić stan prawny mieszkania, lokalu, budynku czy działki, która go interesuje. Usługa nie wymaga znajomości danych nieruchomości i kosztuje zaledwie 29 zł i we własnym interesie warto z niej skorzystać.

fot. materiały prasowe

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.