Wanna wolnostojąca w sypialni.
Wnętrza

Wanna w sypialni – czy to dobry pomysł?

Obecność wanny w sypialni wciąż może dziwić. Częściej takie rozwiązanie spotykamy w pokojach hotelowych, a niekoniecznie budownictwie mieszkaniowym. Wanna w sypialni ma swoich przeciwników uważających, że w ten sposób aranżacja ociera się o kicz. Z drugiej strony ma to swoje niezaprzeczalne zalety. Czy wanna w sypialni to dobry pomysł? Rozstrzygnijmy!

Wanna w sypialni, czyli powrót do przeszłości

Wanna umieszczona w sypialni z pewnością nie zaskoczyłaby dawnych arystokratów, którzy odbyliby podróż w czasie do XXI wieku. Przez wieki zażywanie kąpieli w własnej sypialni stanowiło standard dla osób, które mogły sobie na to pozwolić. W uboższych chłopskich domach, gdzie nie istniały łazienki, w przestrzeni mieszkalnych ustawiano natomiast balię. Obecnie większość właścicieli domów i mieszkań nie stawia na takie rozwiązanie przede wszystkim z jednego powodu – niedostatku przestrzeni. W małych sypialniach nie ma szansy na zmieszczenie wanny.

Wanna w sypialni – nutka luksusu i wymiar praktyczny

Dlatego obecność wanny w sypialni uznawana jest za pewien luksus, chociaż wiele osób nazwie taką aranżację kiczem. Czy mają rację? Tak naprawdę wszystko zależy od wystroju wnętrza i wyboru konkretnego modelu wanny. Trudno nie zgodzić się natomiast z argumentem, że usytuowanie wanny w sypialni ma ogromny wymiar praktyczny. W końcu sypialnia, podobnie jak łazienka, ma być strefą relaksu i wypoczynku. Jeśli więc przestrzeń nas nie ogranicza, dlaczego w pomieszczeniu sypialnym nie miałaby się znaleźć wanna bądź jacuzzi? To świetny pomysł na romantyczny wieczór we dwoje, jak również odprężająca kąpiel tuż przed snem.

Wanna idealna do sypialni

Jeśli chodzi o kwestię samej aranżacji, należy starannie dobrać odpowiednią wannę. Modele przeznaczone do zabudowy rzeczywiście będą prezentować się w sypialni kontrowersyjnie. Zazwyczaj wyglądają jak żywcem wyjęte z łazienki i nie pasują do otoczenia. Co innego eleganckie wanny wolnostojące. Współczesne modele mają proste, a jednocześnie ciekawe bryły i mogą stać się dekoracją pomieszczenia. Sypialnia wyposażona w wannę powinna być urządzona minimalistycznie – wanna i bogate dekoracje rzeczywiście tworzą kiczowaty efekt. Jednak w jasnym przestronnym pomieszczeniu będzie on perfekcyjny. Wanna świetnie sprawdzi się też w loftach, gdzie przestrzeń sypialna nie jest wyraźnie oddzielona od reszty pomieszczenia.

Urządzając dom i mając do dyspozycji dużą powierzchnię, zdecydowanie warto rozważyć umieszczenie wanny w sypialni – na pierwszym miejscu stawiamy w końcu wygodę!

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.