Zilona roślin rosnąca w dom
Dom

Rośliny domowe – poznaj powody, dla których warto je mieć!

Wszyscy potrzebujemy kontaktu z naturą. Dla niektórych oznacza to czas spędzony w lesie i nad jeziorem, dla innych jest to raczej uprawa roślin lub hodowla zwierząt. Każdy sposób na obcowanie z przyrodą jest dobry. Dziś skupimy się jednak na jednej z wielu możliwości – są nią rośliny domowe. Dlaczego warto wpuścić w ściany mieszkania odrobinę zieleni? Spieszymy z odpowiedzią!

Kontakt z przyrodą

Jak zostało już wspomniane, dla człowieka kontakt z przyrodą jest rzeczą niezastąpioną. Spędzamy coraz więcej czasu przed ekranem komputera i telefonu, co nie wpływa korzystnie ani na naszą fizyczność, ani na zdrowie psychiczne. Pójście z duchem czasu nie jest niczym złym. We wszystkim należy jednak zachować umiar. Po pracy przed komputerem niech więc nadejdzie pora na spacer w parku lub jazdę konno. Dla mieszkańców bloków lub spragnionych ciągłego kontaktu z zielenią mamy jeszcze jedno rozwiązanie – rośliny domowe.

Rośliny domowe – sposób na wyciszenie

Rośliny domowe to nieodłączni towarzysze wielu osób. Znajdują swoje miejsce zarówno wśród zapalonych ogrodników, jak i wśród osób, które chcą nadać wnętrzu przytulnej atmosfery. Za co uwielbiamy rośliny domowe? Poznaj ich najważniejsze zalety.

  1. Uprawa roślin w domu sprawia, że pomieszczenia stają się przytulne, klimatyczne i w pełni urządzone. Surowe ściany i nowoczesne dodatki nie są w stanie zastąpić cząstki natury.
  2. Kolory roślin wpływają na naszą psychikę. Od zieleni stajemy się wyciszeni i zrelaksowani. Zdobione donice, piękne odcienie i ciekawe kształty kwiatów pomagają oderwać wzrok od smartphone‘a i zebrać myśli.
  3. Rośliny domowe, pomimo niewielkich rozmiarów, doskonale radzą sobie z usuwaniem z powietrza wszelkich zanieczyszczeń. Oddech świeżym powietrzem to znów doskonałe lekarstwo na wiele problemów.
  4. Rośliny domowe podnoszą wilgoć w pomieszczeniu. Funkcja ta przydaje się zwłaszcza w okresie grzewczym. Prawidłowy balans wilgoci w mieszkaniu zapobiega częstym infekcjom i suchości w gardle.
  5. Funkcji roślin owadożernych chyba nie musimy nikomu tłumaczyć – ich posiadacze bardzo ją sobie cenią.

Rośliny domowe różnego rodzaju

Wybór rośliny, o którą bez problemu zadbasz w domu, nie musi być trudny. Rośliny domowe różnych gatunków znajdziesz m.in. w e-sklepie Zielonym do Góry. Dom z zielonym akcentem staje się zupełnie innym miejscem. Relaks, wpływ na zdrowie oraz funkcja ozdobna to tylko niektóre z atutów domowych roślin. Stwórz przestrzeń, w której będziesz czuł się dobrze i wpuść do niej trochę przyrody.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.