Posadzone rośliny w szklarni ogrodowej
Ogród

Rodzaje szklarni ogrodowych – jakie wyróżniamy?

Artykuł partnera.

Szklarnie od lat znajdują zastosowanie w ogrodnictwie i uprawie roślin na skalę przemysłową. Wykonuje się je z profili stalowych lub aluminiowych, które wypełnia się szkłem, płytami plastikowymi lub folią ogrodniczą. Niezależnie od projektu, wykonania i zastosowanych materiałów, podstawowym zadaniem szklarni ogrodowej jest zapewnienie jak najlepszych warunków do uprawy roślin. Szklarnia pozwala maksymalnie wykorzystać światło i ciepło pochodzące z promieniowania słonecznego i wytworzyć odpowiedni mikroklimat do wzrostu roślin warzywnych oraz ziół.

Odpowiadając na potrzeby i oczekiwania najbardziej wymagających klientów, firma Szklarnie z Runowa oferuje szeroki wybór wysokiej jakości konstrukcji wykonanych na bazie profili aluminiowych i szkła hartowanego. W zależności od potrzeb inwestora,  proponujemy kilka typów szklarni ogrodowych:

Rodzaje szklarni ogrodowych – propozycje dla niewielkiego i większego ogrodu

Szklarnie ogrodowe możemy podzielić przede wszystkim ze względu na rozmiar. Wyróżniamy:

  • kompaktowe szklarnie miejskie,
  • pełnowymiarowe szklarnie ogrodowe.

Drugim kryterium podziału szklarni ogrodowych jest ich konstrukcja. W ofercie firmy Szklarnie z Runowa znajdziemy szklarnie:

  • z prostymi ścianami,
  • unikatowe na rynku modele z ukośnymi ścianami.

Dodatkowo szklarnie ogrodowe możemy klasyfikować ze względu na styl ich wykonania. W tym wypadku wyróżniamy m.in. szklarnie w stylu retro i nowoczesnym.

Estetyka szklarni ogrodowych

Wspomnieliśmy, że szklarnie ogrodowe wykonuje się z różnych materiałów. Niektóre z nich zapewniają pożądane warunki do uprawy roślin, są tanie, ale niekoniecznie dobrze się prezentują. Szklarnie z Runowa to alternatywa dla osób, które chciałyby rozpocząć samodzielną uprawę roślin warzywnych oraz ziół w zaciszu własnego ogrodu, jednocześnie ciesząc się jego estetyką oraz trwałością konstrukcji.

Wszystkie modele oferowanych szklarni ogrodowych są dostępne w standardowej kolorystyce lub w dowolnym kolorze z palety RAL. Daje to możliwość dopasowania koloru szklarni do stylu elewacji budynku, koloru dachu czy kolorystyki elementów dekoracyjnych w ogrodzie. Ich dodatkowym atutem są przeszklenia wykonane z wysokogatunkowego bezpiecznego hartowanego szkła. Dzięki nim szklarnia ogrodowa nie tylko pozwala uzyskać odpowiednie warunki do uprawy, ale również doskonale się prezentuje i jest inwestycją na wiele lat.

Szklarnie ogrodowe jako przestrzeń do wypoczynku i rekreacji

Wysoka estetyka szklarni ogrodowych pozwala na wyodrębnienie dodatkowego podziału funkcjonalnego. Obecnie coraz częściej szklarnie ogrodowe są wykorzystywane jako przestrzeń do wypoczynku i rekreacji, czyli jako swoisty ogród zimowy, z którego możemy korzystać niezależnie od warunków atmosferycznych panujących na zewnątrz. Pod względem konstrukcyjnym szklarnie dedykowane do uprawy roślin oraz te adaptowane na cele wypoczynkowe, nie muszą się niczym różnić. Kwestią zasadniczą jest tutaj aranżacja i wyposażenie przestrzeni, w której zamiast donic i grządek z roślinami mogą się znaleźć komfortowe meble ogrodowe.

Zapraszamy na stronę internetową firmy Szklarnie z Runowa pod adresem: https://szklarniezrunowa.pl

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.