meble ogrodowe
Ogród

Modne kolory w ogrodzie – malowanie drewna

Wiele osób jest dość powściągliwych, jeśli chodzi o wybór kolorów farby do malowania ogrodowych mebli lub różnego rodzaju wyposażenia domu. Wolimy, by naszą przestrzeń ozdabiała sama natura, wypełniając ogród feerią różnorodnych barw. To jednak rozwiązanie, które sprawdza się jedynie wiosną, latem czy wczesną jesienią. W pozostałym czasie aranżacja ogrodu jest zazwyczaj szara, pozbawiona charakteru. Opisujemy, jak farba do drewna może sprawić, by przydomowa przestrzeń zachwycała przez cały rok.

Które kolory najlepiej sprawdzają się w naszych ogrodach?

Subtelne barwy ogrodowego wyposażenia doskonale prezentują się przy słabszym oświetleniu, z którym do czynienia mamy jesienią, zimą i wczesną wiosną. Ale latem, kiedy słońce jest silniejsze, warto wypróbować odważniejsze odcienie, takie jak fiolety, pomarańcze i róże. Znakomicie uzupełnią one przydomową aranżację. Warto stawiać na barwy, które doskonale komponują się z wszechobecną w ogrodzie zielenią, czyli szarości, brązy i tonacje białego. Trzeba jednak upewnić się, że wybieramy odcienie z odrobiną ciepła – chłodne kolory, np. lodowaty błękit, mogą wyglądać zbyt surowo.

Mocne akcenty kolorystyczne warto zastosować zwłaszcza w przypadku elementów wyróżniających się w ogrodzie. Niewielka szopa na narzędzia, ławeczka postawiona wśród krzewów czy huśtawka zawieszona na gałęzi drzewa – malując te obiekty wyrazistą farbą do drewna stworzymy ozdobę i centralny punkt aranżacji ogrodu. Ważne, by używać mocnych kolorów z umiarem, aby nie przytłoczyły one przydomowego wystroju. Z kolei wykorzystując delikatne, subtelne barwy do malowania otoczenia, np. płotu lub szeregu doniczek, zaprosimy do naturalnej przestrzeni wyjątkowo spokojny klimat. W ten sposób powstanie miejsce, które zapewnia błogi relaks z dala od zgiełku codziennego życia.

Jak wybrać najlepszą farbę do drewna?

Kolor to jedno, właściwości farby to drugie. By malowanie długo gwarantowało znakomite efekty wizualne oraz było odporne na wszelkiego rodzaju czynniki atmosferyczne, należy poświęcić trochę czasu na dobór odpowiedniego produktu, a także przygotowanie powierzchni. W ogrodzie świetnie sprawdza się dedykowana farba do drewna, którą można znaleźć w ofercie najlepszych marek. Odpowiednia emalia szybko schnie, doskonale znosi wilgoć, gwarantuje świetne krycie oraz jest zmywalna, co pozwala łatwo utrzymać wyposażenie w idealnej czystości. Stosując wysokiej klasy produkty do malowania drewna, zapewniamy znakomity wygląd ogrodowych mebli i rzadziej musimy odnawiać poszczególne elementy przydomowego wyposażenia.

www.farbyjedynka.pl

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.