Miszkanie z ogródkiem w którym stoi krasnal ogrodowy
Ogród

Mieszkanie z ogródkiem – zalety rozwiązania

Artykuł partnera.

Własny kawałek ziemi to marzenie wielu osób. Możliwość odpoczynku w otoczeniu zieleni, obecność ulubionych krzewów oraz kwiatów, czy własnoręczna uprawa ziół to czynniki, które sprawiają, że nabywcy coraz częściej zwracają uwagę na mieszkania parterowe. Wraz z rosnącą popularnością trendów ekologicznych oraz konkretnych oczekiwań klientów Modernhomes.pl przygotowało oferty domów, które przypadną do gustu osobom, ceniących sobie bliskość zieleni.

Mieszkanie z ogródkiem – czysta przyjemność

Trudno przecenić wpływ roślin na ludzki organizm. Obecność zieleni działa kojąco, redukuje stres oraz znacznie zmniejsza prawdopodobieństwo występowania problemów psychicznych. Ogródek to również idealne miejsce do ćwiczeń oraz spędzania wolnego czasu w towarzystwie rodziny i znajomych. Odpoczynek w otoczeniu roślin pomaga również zmobilizować białe krwinki, co wpływa pozytywnie na skuteczność naszego systemu odpornościowego. Oprócz tego samo przebywanie poza czterema ścianami pomaga dotlenić mózg oraz cały organizm. Biorąc pod uwagę powyższe czynniki, łatwo zauważyć, że dostęp do ogródka niesie ze sobą szereg zalet powiązanych ze zdrowiem, to jednak nie koniec atutów tego rozwiązania.

Własny kawałek zieleni to również miejsce, które możemy dowolnie zaaranżować w zależności od naszych upodobań. Przylegający do mieszkania ogródek łatwo zamienimy w wielokolorową rabatę kwiatów lub ustronny zakątek, otoczony krzewami lub karłowatymi drzewami – w przypadku doboru wyższych roślin należy skonsultować się z deweloperem. Innym, równie ciekawym, a na pewno bardzo praktycznym rozwiązaniem jest założenie własnego ogródka ziołowego lub warzywnego. Świeże dodatki na talerzu oraz odświeżający zapach szałwii, mięty czy oregano sprawią, że przebywanie na zewnątrz będzie prawdziwą przyjemnością.

Nawet jeżeli nie zamierzamy spróbować swoich sił w ogrodnictwie, dodatkową zieloną przestrzeń można zaadaptować w inny sposób. Zadbany trawnik, kilka krzeseł oraz niewielki taras stworzy wspaniałe miejsce do spędzania czasu w gronie najbliższych. Niezależnie od tego, czy będziemy czytać książkę, słuchać podcastu, czy zaprosimy znajomych na obiad i gry planszowe, ogródek stanowi wspaniałe miejsce spotkań. Co więcej, jeżeli posiadamy zwierzęta, kawałek zieleni zapewni czworonogom dodatkową przestrzeń do zabawy oraz wypalenia nadmiaru energii.

Zakup mieszkania z ogródkiem jest również znacznie tańszy niż postawienie i utrzymanie domu z większym ogrodem. Jeżeli jesteśmy zapracowani, duży kawałek ziemi mógłby się okazać zbyt kłopotliwy w utrzymaniu, co nie jest bez znaczenia dla osób, które dojeżdżają do pracy i nie chcą poświęcać zbyt wiele czasu na dodatkowe obowiązki. Położony przy mieszkaniu ogródek zaspokoi zarówno bardziej ambitnych ogrodników, jak i osoby, które poszukują prostszych, mniej angażujących rozwiązań. Jeśli szukasz właśnie takiego miejsca, sprawdź ofertę wrocławskiego dewelopera na modernhomes.pl.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.