LEDowa, czerwona świeca stoi na stole w domu
Wyposażenie domu

Ledowe świece woskowe – hit sezonu 2022/2023!

Trendy zmieniają się jak w kalejdoskopie. Obserwujemy je w niemalże każdej branży – od modowej, przez kosmetyczną, aż po wnętrzarską. W tej ostatniej pojawiają się nowe technologie i niecodzienne rozwiązania, które proponują nowe możliwości dla starych, klasycznych dodatków. Wśród tych nowych propozycji, które śmiało otrzymać mogą status „hitu” są ledowe świece woskowe, które idealnie sprawdzą się zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz Twojego domu.

Czym jest LEDowa świeca?

Świeca woskowa LED – jaka sama nazwa wskazuje – świeci nie za pomocą wosku i knota, a za pomocą światła LED, zasilanego przez baterię. Wszystko to dzięki diodom LED, które imitują płomień, zamknięty w plastikową, przypominającą świecę, obudowę. Diody samoistnie wytwarzają kolorowe światło i – w przeciwieństwie do żarówek – nie potrzebują dodatkowych filtrów. W ten sposób dają więc lekko przytłumione, delikatne i klimatyczne światło, które przypomina naturalny płomień. O jego barwie decyduje kolor plastikowej obudowy – może więc to być zarówno światło białe, jak i pomarańczowe, czerwone czy niebieskie. Możliwości jest wiele!

Jej fenomen wynika z zarówno samej funkcjonalności, jak i konstrukcji, dzięki czemu możemy stwierdzić, że świece LED:

 • Imitują blask klasycznej świecy lub lampionów,
 • Można je wykorzystywać zarówno jako dekorację do wnętrz, jak i dodatek do np. świeczników,
 • Są bezpieczniejsze – niwelują ryzyko stworzenia zagrożenia pożarowego,
 • Nie kapią, dzięki czemu nie niszczą mebli i obrusa,
 • Nie wywołują alergii i migren, tak jak np. parafina,
 • Nie stanowią zagrożenia dla dzieci i zwierząt,
 • Można je stawiać w dowolnym miejscu w domu – również przy zasłonie i na serwetach,
 • Nie gasną pod wpływem podmuchu wiatru,
 • Są bezprzewodowe,
 • Świecą nieprzerwanym blaskiem przez nawet kilkanaście godzin,
 • Ładuje się je bateriami, które można wymieniać dowolną ilość razy.

Dodatkowo wiele modeli ma zmienny tryb świecenia (np. za pomocą pilotów), dzięki czemu mogą świecić zarówno światłem nieprzerwanym, jak i migoczącym.

Do czego wykorzystać LEDowe świece?

Świece LED to bez wątpienia jeden z ciekawszych trendów wnętrzarskich (i nie tylko). O ile niegdyś wykorzystywano je głównie na zewnątrz – jako uzupełnienie lampionów i zniczy na grobach – o tyle dziś spotkasz je w wielu innych, nowych miejscach.

Na taras lub na balkon – jako wkład do lampionów lub samodzielnie. Blask świec jest miękki i romantyczny, dzięki czemu te idealnie relaksuje i umila letni wieczór. Ich nieprzerwane i tanie światło piękne uzupełnia pikniki, obserwowanie gwiazd czy wsłuchiwanie się w ciszę z lampką wina.

W łazienkach – jako uzupełnienie relaksujących kąpieli z aromatyczną pianą i ulubioną książką. Dzięki nim nie musisz martwić się gasnący knot i wilgoć, która nierzadko gasi klasyczne tealighty.

Do dziecięcego pokoju – zwłaszcza wtedy, gdy maluch boi się ciemności i potrzebuje przytłumionego blasku podczas zasypiania. Świeczki tego typu są więc doskonałą alternatywą dla klasycznych, małych lampek nocnych oraz kinkietów, zachowując przy tym maksimum bezpieczeństwa.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.