Szklarnia ogrodowa stoi przed domem w ogrodzie
Ogród

Kupujemy szklarnie ogrodowe na 25 sezonów

Artykuł partnera.

Wybierając szklarnie ogrodowe w pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę na jakość wykonania, a dokładniej mówiąc na materiał z którego są one wykonane. W dużej mierze to właśnie użyte materiały mają bezpośredni wpływ nie tylko na mikroklimat, design i właściwości użytkowe, ale również na żywotność samej szklarni. Godne polecenia są przede wszystkim niezawodne szklarnie z poliwęglanu z których dobrodziejstwa można korzystać nawet przez 25 lat.

Na co zwrócić uwagę wybierając szklarnie ogrodowe?

Przeglądając dostępne na rynku modele warto zwrócić uwagę na wytrzymałość. Nowoczesne szklarnie ogrodowe powinny być odporne nie tylko na nacisk śniegu i wiatru, ale również na przypadkowe uszkodzenia mechaniczne. Jeżeli chodzi o samą konstrukcję to najlepiej sprawdzą się profile ze stali nierdzewnej. Ocynkowane profile nie zardzewieją nawet po kilkunastu sezonach. Na solidnych i wytrzymałych profilach można osadzić wspomniane płyty poliwęglanowe. Warto zwrócić uwagę także na grubość samego poliwęglanu. W chwili obecnej największym zainteresowaniem cieszą się płyty poliwęglanowe o grubości 4 mm i 6 mm. Jak łatwo się domyślić grubsze płyty są zdecydowanie bardziej odporne na grad i silny wiatr. Grubszy materiał przekłada się oczywiście na wyższą cenę.

Szkolarnia ogrodowa

Szklarnia typ Strzałka – Sklep Arlen Group

Wymiary szklarni mają znaczenie

Kolejnym bardzo ważnym elementem jest oczywiście rozmiar naszej szklarni. Jeżeli mamy małą działkę do zagospodarowania to do wyboru są mini i małe szklarnie. W sprzedaży znaleźć można szklarnie o wymiarach 0,89 x 0,8 m x 2,1 m, które doskonale sprawdzą się w niewielkim ogródku. Jeżeli chodzi o małe szklarnie to największym zainteresowaniem cieszą się modele o rozmiarach 2 m x 2 m, 2 m x 4 m i 3 m x 2 m. Jest to bez wątpienia najlepsza propozycja dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z uprawą zdrowych warzyw, owoców i pięknych kwiatów. Jeżeli interesują nas znacznie większe plony to najlepiej postawić na szklarnie ogrodowe o wymiarach 2 m x 6 m, 2 m x 8 m lub 3 m x 6 m. Aby ustawić konstrukcje tego typu niezbędna jest oczywiście odpowiednia wolna przestrzeń.

Żywotność tunelu ogrodowego

Jak wspomniano powyżej wysokiej jakości szklarnie ogrodowe od renomowanego producenta mogą służyć nawet 25 lat. Jest to jedna z tych inwestycji, która na pewno bardzo szybko się zwróci. Panele poliwęglanowe są bardzo praktycznym rozwiązaniem, a co najważniejsze nie wymagają one żadnej większej pielęgnacji. Jedyne na czym trzeba się skupić to zabezpieczenie metalowych profili przed rdzą. Na rynku dostępne są specjalne farby ochronne, ale najlepszym zabezpieczeniem jest oczywiście cynkowanie. Szklarnie pokryte specjalnym podkładem ochronnym nawet po wielu latach użytkowania prezentować będą się bardzo okazale i w dalszym ciągu spełniać będą swoje podstawowe zadania użytkowe.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.