Studiowanie Architektury Wnętrz
Dom Po godzinach

Jakie umiejętności rozwiniesz na studiach Architektury Wnętrz?

Artykuł partnera.

Projektowanie wnętrz to główne zadanie architekta wnętrz. Swoje obowiązki zawodowe realizuje nie tylko w trakcie realizacji nowych inwestycji, ale również podczas rozbudowy i modernizacji istniejących już budynków. Architekci wnętrz dbają nie tylko o aranżację pomieszczeń, ale również o ich funkcjonalność oraz wyposażenie.

Jakie cechy powinien posiadać przyszły architekt wnętrz?

Kandydaci na studia na kierunku Architektura Wnętrz muszą prezentować konkretne cechy charakteru oraz posiadać określone predyspozycje. Kluczowy jest w tym przypadku zmysł artystyczny oraz wyobraźnia przestrzennej. To dzięki tym umiejętnościom możliwe jest tworzenie estetycznych projektów oraz układów przestrzennych. Ponadto pozwalają architektowi wnętrz na zestawienie ze sobą różnych obiektów oraz kolorów, które następnie stworzą spójna całość. W pracy architekta wnętrz przydaje się także kreatywność, która pozwala przedstawiać klientom innowacyjne pomysły i nietuzinkowe rozwiązania. Oprócz tego architekci wnętrz muszą być komunikatywni i posiadać empatię, która ułatwi im zrozumienie potrzeb klientów.

Jakie umiejętności można rozwinąć, studiując Architekturę Wnętrz?

Kierunek Architektura Wnętrz znajduje się w ofercie dydaktycznej zarówno uczelni artystycznych, jak i politechnik. Kandydaci w ramach rekrutacji zdają egzamin z rysunku i dostarczają swoje portfolio. Studia na tym kierunku mają charakter interdyscyplinarny, ponieważ łączą w sobie zagadnienia artystyczne z wiedzą inżynierską w zakresie budownictwa i konstrukcji. Kształcenie pozwala rozwijać umiejętności plastyczne studentów w oparciu o oprogramowanie komputerowe, które służy do projektowania wnętrz. W toku studiów słuchacze dodatkowo poszerzają wiedzę i zdobywają kompetencje z zakresu:

  • rysunku technicznego,
  • akustyki wnętrz,
  • oświetlenia,
  • historii sztuki,
  • historia aranżacji wnętrz,
  • geometrii wykreślnej,
  • ergonomii pomieszczeń.

Perspektywy zatrudnienia dla absolwenta kierunku Architektura Wnętrz

Absolwenci Architektury Wnętrz, w oparciu o zdobytą w toku kształcenia wiedzę oraz umiejętności, bez problemu znajdują zatrudnienie w biurach projektowych i firmach deweloperskich. Jednak najbardziej popularnym rozwiązaniem jest prowadzenie działalności na własny rachunek. Zarobki architektów wnętrz uzależnione są od stażu pracy i wykształcenia. Średnie płace oscylują wokół 5 tysięcy złotych brutto miesięcznie.

Rozwijaj swoje pasje, studiując Architekturę Wnętrz w WSEiZ

Studiowanie Architektury Wnętrz w Wyższej Szkole Ekologii i Zarządzania w Warszawie doskonale łączy w sobie techniczny i plastyczny aspekt tego kierunku. Edukacja na studiach I stopnia umożliwia zaznajomienie się zarówno z wiedzą teoretyczną, jak i z praktycznymi zasadami obowiązującymi w zawodzie. Zajęcia odbywają się w nowoczesnych, a zarazem świetnie wyposażonych pracowniach pod okiem znakomitych wykładowców, gdzie studenci mają dostęp do nowoczesnych narzędzi projektowania. Kształcenie w duchu ekologii zapoznaje słuchaczy z najnowszymi trendami w tej dziedzinie. Absolwenci uczelni doskonale odnajdują się na rynku pracy. W Wyższej Szkole Ekologii i Zarządzania możliwa jest kontynuacja nauki na studiach II stopnia i zdobycie tytułu magistra Architekta Wnętrz.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.