Czarna lampa podłogowa ze złotymi akcentami
Wnętrza

Jak wybrać lampy podłogowe?

Artykuł partnera.

Nowoczesne mieszkania, mimo często niewielkiego metrażu, są bardzo przejrzyste i funkcjonalne. Zawdzięczamy to modnemu obecnie stylowi minimalistycznemu, który wprowadza do pomieszczeń pożądaną harmonię, ale także dobrze dobranemu oświetleniu. Współcześni użytkownicy nie ograniczają się wyłącznie do jednego źródła światła w pomieszczeniu – stosują także dodatkowe punkty świetlne, w tym m.in. lampy podłogowe. To właśnie one skutecznie wydzielają osobne strefy o konkretnym przeznaczeniu i sprawiają, że mieszkanie staje się estetyczne i wygodne dla domowników. Podpowiadamy, jak je wybrać, by być zadowolonym z osiągniętego efektu.

Nowoczesne lampy podłogowe mogą sprawiać, że przestrzeń nabiera charakteru, oryginalnego wyglądu i funkcjonalności. To właśnie za ich pomocą można podkreślić wybrany styl aranżacyjny oraz podzielić większą przestrzeń na mniejsze fragmenty o zróżnicowanym przeznaczeniu. Dzięki szerokiej ofercie współczesnych producentów można dobrać rozwiązania idealnie dopasowane do naszych potrzeb: do wypoczynku czy pracy. Z naszego artykułu dowiesz się, na co zwracać uwagę, by wybrana lampa stojąca była strzałem w dziesiątkę.

Lampa podłogowa

Jak wybrać lampy stojące?

Prawidłowo dobrane lampy stojące muszą być dopasowane do ich przeznaczenia. Zanim wybierzesz się na ich poszukiwania lub zaczniesz przeglądać oferty sklepów internetowych, ustal dokładnie, do czego ich potrzebujesz. Zupełnie inny model sprawdzi się przy pracy w domowym gabinecie, inny zaś będzie budował przyjemną atmosferę domowego salonu.

Ogromne znaczenie w czasie wyboru ma więc także kierunek padania światła. Istnieją bowiem lampy podłogowe, których klosze są otwarte ku górze – to doskonałe rozwiązanie dla osób, którym zależy na dostarczeniu do wnętrza dużej ilości światła. Wiązka światła odbija się od sufitu i przyjemnie rozchodzi po całym pomieszczeniu, dodatkowo optycznie je powiększając. Dla budowania atmosfery czy wyraźnego odcięcia wybranego fragmentu pomieszczenia od reszty, lepiej jest wybrać modele ze światłem skierowanym ku podłodze.

Lampa podłogowa

Ważna jest także odpowiednia liczba punktów świetlnych. Wybierając lampy podłogowe z kilkoma ramionami można zyskać rozwiązanie łączące obydwa opisywane wyżej efekty. Jedno z nich może bowiem rzucać światło na sufit, drugie dawać możliwość skierowania na wybraną przestrzeń roboczą. To doskonałe rozwiązanie do strefy przeznaczonej do pracy – takie lampy stojące mogą sprawdzić się w domowym gabinecie.

Niemałe znaczenie przy wyborze ma oczywiście design. To, jak prezentują się lampy podłogowe, ma ogromne znaczenie dla naszego samopoczucia. Wszystkie elementy wyposażenia naszego mieszkania powinny wpisywać się w nasz gust i tworzyć spójną całość ze sobą nawzajem. Tylko w takich warunkach jesteś w stanie realnie się zrelaksować i wypocząć – gdy nic nie odwraca twojej uwagi.

Warto także pamiętać, by oświetlenie podłogowe miało odpowiedni rozmiar. Zbyt duże lampy stojące w małym pomieszczeniu będą po prostu bardzo niepraktyczne. Ograniczą swobodę poruszania się domownikom i mogą okazać się zwyczajnie niebezpiecznie dla dzieci czy domowych zwierząt. Jeśli szukamy minimalistycznych, subtelnych rozwiązań, które pomogą nam budować przyjemną atmosferę we wnętrzu, możemy przejrzeć ofertę sklepu Domotio. Nie brakuje w niej oświetlenia wpisującego się w obecnie modne trendy minimalistyczne i industrialne, ale modele dla siebie znajdą także miłośnicy stylu skandynawskiego, retro czy glamour.

Lampa podłogowa

Znaczenie przy wyborze powinna mieć również jakość wykonania. Zamiast kierować się wyłącznie ceną, warto zwrócić uwagę na materiały, które wykorzystano w projekcie. Obecnie modne są lampy podłogowe z metalu, drewna i szkła. Współcześni użytkownicy poszukują rozwiązań estetycznych i na lata. Zdajemy sobie bowiem sprawę, że początkowo niska cena może oznaczać, że wkrótce wybrany przedmiot będzie wymagał naprawy lub zupełnej wymiany na nowy. Warto sięgać po lampy stojące od sprawdzonych producentów, którzy cieszą się pozytywnymi opiniami ze strony poprzednich klientów.

Co jeszcze może mieć znaczenie, gdy wybierasz lampy podłogowe? Niektórzy użytkownicy szukają także dodatkowych rozwiązań. Niektóre modele oferują m.in. ściemniacz, który daje im kontrolę nad intensywnością światła. Inne natomiast są wyposażone w praktyczne półeczki. Przeglądając oferty sklepów internetowych można odnieść wrażenie, że dosłownie wszystkie potrzeby konsumentów mogą być zaspokojone.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.