srebrna aluminiowa balustrada szklana
Dom

Balustrady szklane – najważniejsze informacje

Artykuł partnera.

Współcześnie balkony to już nie tylko przedłużenie mieszkania, na którym przechowujemy zbędne nam aktualnie rzeczy. Choć nasi rodzice nierzadko traktowali je jak schowek, my stworzyliśmy z nich wygodne strefy rekreacyjne służące wypoczynkowi. Aby to jednak było możliwe, zewnętrzne płyty muszą nie tylko odpowiadać nam pod względem estetycznym, ale także zapewniać bezpieczeństwo. Właśnie dlatego coraz częściej decydujemy się na balustrady szklane. Co je wyróżnia? Co warto o nich wiedzieć? Poznaj najważniejsze wady i zalety cieszącego się rosnącą popularnością projektu.

Nowoczesne balustrady szklane to rozwiązanie stosowane od lat przez przedsiębiorców. Pojawiały się bowiem przede wszystkim w budynkach komercyjnych i biurowych, gdzie stanowiły eleganckie wykończenie balkonów francuskich czy zabezpieczenie sklepowych alejek. Co sprawiło, że obecnie są coraz chętniej wykorzystywane przez klientów indywidualnych? Nie da się bowiem ukryć, że pojawiają się już nie tylko na blokach, ale również bryłach domów prywatnych. Przedstawiamy najważniejsze zalety i wady, które pomogą ci przekonać się, czy balustrady szklane to rozwiązanie dopasowane do twoich potrzeb.

Balustrada szklana

Balustrady szklane – zalety

Nie da się ukryć, że balustrady szklane z roku na rok cieszą się coraz większym zainteresowaniem ze strony polskich klientów. Z produktu kierowanego głównie do klienta komercyjnego, stały się rozwiązaniem pożądanym w prywatnych domach stawianych przez indywidualnych inwestorów. Nic w tym dziwnego – cechuje je szereg niepodważalnych zalet, które pomagają podjąć decyzję o ich zakupie. Co warto wiedzieć?

Najważniejszy jest fakt, że nowoczesne balustrady szklane w systemie q-railing są bardzo trwałe. Producenci stosują do ich stworzenia wysokiej jakości szkło hartowane, a więc cechują się ponadprzeciętną odpornością zarówno na uszkodzenia mechaniczne, jak i ciężar. Należy podkreślić, że gdy dojdzie do ich zniszczenia, są zaprojektowane w taki sposób, by rozpaść się na tępe i zupełnie niegroźne kawałki. Balustrady szklane nie bledną na skutek intensywnego promieniowania UV, nie niszczeją również na skutek opadów deszczu czy śniegu. Są odporne na korozję. Należy jednak pamiętać, by wybierać rozwiązania od sprawdzonych producentów, którzy wykorzystują wysokiej jakości materiały. Polecamy usługi firmy AVIS, która od wielu lat funkcjonuje na polskim rynku i dokładnie zna lokalne potrzeby.

Balustrada szklana

Należy również podkreślić, że balustrady szklane są bardzo atrakcyjne pod względem designu. Współczesne projekty są niezwykle eleganckie, a przyjmowane formy ponadczasowe, a więc wpisują się w każdy trend architektoniczny. Co więcej, można dopasować je do niemal każdego materiału wykorzystywanego na budowach – dobrze wyglądają zarówno w zestawieniu z drewnem czy szkłem, jak i betonem czy stalą.

Wybierając poręcze do swojego domu, najczęściej mamy na uwadze również ich funkcjonalność. Czy balustrady szklane łatwo utrzymać w czystości? Użytkownicy nie potrzebują żadnych specjalistycznych i drogich środków myjących. Do czyszczenia wystarczy zwykły płyn do mycia szyb czy wilgotna szmatka. Jedyne, w co warto dodatkowo zainwestować, to specjalistyczny preparat chroniący przed blaknięciem.

Balustrada szklana

Balustrady szklane – czy mają wady?

Jakąkolwiek decyzję w zakresie wykończenia domu podejmujesz, zawsze warto znać wszystkie za i wszystkie przeciw. Co sprawia, że niekiedy klienci nie chcą zdecydować się na balustrady szklane? Można wymienić dwa główne powody, z którymi spotykamy się najczęściej.

  • Niewątpliwie blokadą dla niektórych jest cena. Elementy do balustrad w systemie q-railing nie należą do najtańszych, ponieważ wykorzystują wysokiej jakości szkło hartowane i zapewniają dużą wytrzymałość. Ich przygotowanie wymaga więc nie tylko dużo czasu, ale przede wszystkim specjalistycznej wiedzy, którą dysponują wykształceni inżynierowie.
  • Warto również podkreślić, że transparentność szkła i delikatna stylistyka nie pasuje każdemu. Wielu użytkowników szuka poręczy, które zapewniają prywatność. Balustrady szklane nie są również pierwszym wyborem w przypadku miłośników klasycznych brył.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.