Wykorzystane prowadnice meblowe w kuchni
Wnętrza

Do czego służą prowadnice meblowe?

Słyszałeś/aś określenie prowadnic meblowych i zastanawiasz się, do czego służą? Być może czeka Cię montaż mebla i chcesz poznać ich zastosowanie oraz instrukcję montażu. Okazuje się, że prowadnice to niezbędny element instalacji wielu systemów meblowych, aby zapewniać maksymalny komfort użytkowania mebli, szczególnie w pomieszczeniach kuchennych i gospodarczych, choć nie tylko. Prowadnice są częścią wykorzystywaną do wysuwania i wsuwania szuflad meblowych i zapewniają funkcjonalność poprzez liczne, innowacyjne rozwiązania, w jakie są zaprojektowane. Nie tylko wpływają na wygodę przy korzystaniu z szuflad, ale i na wysoką jakość, która dba o niezmienny wygląd mebli przez lata. Dowiedz się więcej w przygotowanym przez nas wpisie!

Do jakich szafek najczęściej służą prowadnice?

Okazuje się, że element najczęściej wykorzystywany jest w coraz popularniejszych koszach cargo! Ten rodzaj szuflad jest jednym z najbardziej cenionych przez szeroką grupę domowników, ponieważ umożliwia przejrzysty i łatwy dostęp do wszystkich produktów i artykułów domowego użytku stojących w danej szufladzie. Co więcej, nowoczesna technologia sprawia, że kosze charakteryzują się cichym domykiem czy możliwością samodzielnego domyku!

Jak przykręcić prowadnice do szuflady?

Montaż nie wymaga zbyt dużego wysiłku, natomiast warto pamiętać o narzędziach i elementach, które będą niezbędne do profesjonalnej instalacji. Specjalne wkręty dołączane są wraz z szufladą, którą zakupimy, natomiast warto zaopatrzyć się we wkrętak ręczny lub wkrętarkę, która znacznie ułatwi przeprowadzany montaż.

Instalacja prowadnicy jest niezwykle prosta i wystarczy posługiwać się instrukcją, która dołączona jest do zakupionego mebla. Jeżeli jej nie posiadasz, rozrysuj ołówkiem niewielkie otwory w szafce, jeśli nie są one uprzednio wywiercone. Pamiętaj, aby wykonać je równolegle, tak by prowadnice meblowe, były równe względem siebie. Następnie dopasuj prowadnice po zewnętrznej stronie, a po wywierceniu otworów (przyda się tutaj wiertło do drewna) zacznij przykręcać wkrętaki dołączone do zestawu.

Prowadnice – modele

Na rynku istnieje ogromny wybór akcesoriów i elementów meblowych, w tym także prowadnic. Dzięki temu każdy może dopasować do mebli element względem indywidualnych preferencji i potrzeb. Najczęściej wybierane są prowadnice kulkowe, które znoszą duże obciążenie. Wybierane najczęściej do kuchni (gdzie można przechowywać ciężkie garnki lub inne produkty i większej wadze) lub do pomieszczeń gospodarczych. Prowadnice rolkowe przeznaczone są nieco do mniejszej wagi przechowywanych produktów i do mebli, które są często eksploatowane, więc wykorzystywane wyjątkowo często.

Źródło zdjęć: freepik.com

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.