Czarna bateria łazienkowa
Wnętrza

Czarne baterie łazienkowe- na jakie warto się zdecydować?

Artykuł partnera.

Armatura łazienkowa najczęściej kojarzy się nam z kolorem srebrnym. Chromowane baterie prysznicowe czy umywalkowe to pewna klasyka, co nie oznacza jednak, że jesteśmy na nią skazani. Czarna armatura łazienkowa co prawda nie jest niczym nowym, ale jej elegancja i minimalizm doskonale wpisały się w obecne trendy sprawiając, że stała się ona bardzo modna. Ciemna armatura łazienkowa znajduje się w asortymencie większości renomowanych producentów, znajdziemy ją także na stronie miradhome.pl. W jaki sposób ją zaaranżować, do jakich wnętrz pasuje i jak jest z jej trwałością?

Różne sposoby uzyskania głębokiej czerni

Szalenie istotne jest, aby ciemna armatura charakteryzowała się przynajmniej taką samą trwałością i wytrzymałością, co klasyczna armatura w kolorze srebrnym. W praktyce, czarny kolor na bateriach można wykonać na kilka sposobów. Jednym z nich jest nakładanie czarnej farby poprzez malowanie proszkowe lub też lakierowanie. Innym sposobem jest wykonywane specjalnej warstwy ceramicznej, którą pokrywa się klasyczne baterie. Jeszcze innym sposobem jest wykorzystanie czarnej stali szlachetniej do produkcji takich baterii. Pamiętajmy o tym, że bateria musi być wyjątkowo odporna na kontakt z wilgocią i wodą. Kolor nie może w żaden sposób odpryskiwać czy się wycierać wraz z regularnym użytkowaniem takiej armatury.

W macie czy na wysoki połysk? Jakie wykończenie wybrać?

Przeglądając ofertę różnego rodzaju baterii umywalkowych czy też prysznicowych, które są czarne, szybko zorientujemy się, że poszczególne propozycje różnią się między sobą wykończeniem. Jedne baterie będą się bardzo mocno błyszczeć przez wykończenie na wysoki połysk. Alternatywę stanowi ciemna armatura łazienkowa utrzymana w półmacie lub w całkowitym macie z przepięknym, satynowym wykończeniem. Tak naprawdę, niezależnie od wykończenia baterii należy pamiętać o tym, że kolor czarny będzie bardziej uwydatniał osadzający się na bateriach kamień z wody. Tym samym trzeba narzucić sobie rygor wycierania baterii do sucha i regularnego jej odkamieniania zwłaszcza, jeśli wiemy, że woda jest u nas bardzo twarda. Problem w dużej mierze zostaje rozwiązany w przypadku używania filtrów, które zmiękczają wodę kranową.

Z czym zestawić czarną armaturę? Jak ją pięknie wyeksponować?

Rozpoczynając  urządzanie łazienki pamiętajmy, że czarna armatura pięknie prezentuje się na tle kontrastującej z nią ceramiki. Warto więc wybierać ją do łazienek utrzymanych w kolorystyce bieli, beżu, kremów czy też szarości. Jeśli chodzi o stylistykę wnętrz, w których prezentuje się ona najlepiej to bez wątpienia jest to styl nowoczesny, loftowy, a nawet skandynawski. Czarna armatura sama w sobie stanowi ogromną dekorację wnętrza, dodaje mu szyku i klasy, a także dość mocno rzuca się w oczy. Dlatego też decydując się na taką armaturę nie potrzebujemy już dodatkowych elementów dekoracyjnych, wręcz przeciwnie- warto taką armaturę dodatkowo wyeksponować tak, aby faktycznie była widoczna i zaskakiwała swoją oryginalnością. To piękny element wykończenia nowoczesnego wnętrza, który jednocześnie jest funkcjonalny i ma swoje praktyczne zastosowanie.

Polecamy ofertę https://miradhome.pl/

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.