Brama wjazdowa przesuwna
Dom

Bramy wjazdowe przesuwne – wszystko co potrzebujesz o nich wiedzieć

Brama wjazdowa to ważny element każdej posesji. Jej podstawową rolą jest ochrona terenu, ale nowoczesna brama wjazdowa pełni także niezwykle ważną funkcję estetyczną. Coraz większą popularnością cieszą się innowacyjne przesuwne bramy wjazdowe. Jeśli rozważasz zamontowanie tego rozwiązania w swoim ogródku, koniecznie przeczytaj poniższy artykuł.

Dowiesz się z niego wszystkiego, co musisz wiedzieć o przesuwnych bramach wjazdowych.

Brama przesuwna – z jakiego materiału jest wykonana?

Jednym z awangardowych rozwiązań są drewniane bramy wjazdowe. Montuje się je w rzadkich projektach, zwykle domów nawiązujących do motywów naturalnych, roślinnych i leśnych. Innym tworzywem stosowanym w budowie bram wjazdowych jest aluminium, materiał wyjątkowo odporny na korozję. Bramy wjazdowe z aluminium nadają całemu ogrodzeniu efektu lekkości, nie tylko wizualnej. Najbardziej popularnym tworzywem, z którego wykonuje się bramy wjazdowe, jest stal. Stalowe bramy wjazdowe cechuje wytrzymałość i trwałość. Najlepiej chronią przed wtargnięciem nieproszonych gości jednocześnie zachowując nowoczesny, elegancki charakter.

Konstrukcja przesuwnej bramy wjazdowej

Głównym elementem bramy przesuwnej jest jej ruchome skrzydło. Zwykle jest pojedyncze, choć w zależności od szerokości frontu zdarzają się też skrzydła podwójne. Wzdłuż płotu montuje się prowadnice, po których porusza się skrzydło bramy oraz słupki, tzw. ograniczniki, które otrzymują ją w pionie i chronią przed wysunięciem się z prowadnic. W przypadku bram otwieranych ręcznie to już wszystkie elementy konstrukcyjne. W przypadku automatycznej bramy wjazdowej dodatkowym, niezwykle ważnym elementem jest elektryczny mechanizm napędowy. Oznacza to możliwość zdalnego otwierania bramy pilotem, „pestką” czy telefonem. Mechanizm ten pozwala na nieporównywalnie większą wygodę i komfort użytkowania – nic więc dziwnego, że zautomatyzowana brama przesuwna wybierana jest przez zdecydowaną większość klientów.

Montaż bramy wjazdowej – samodzielnie czy z pomocą fachowców?

Jeśli zastanawiasz się nad tym, czy możliwe jest zamontowanie przesuwnej bramy wjazdowej na Twojej posesji, podpowiemy Ci jak to sprawdzić. Zacznij od dokładnego zmierzenia szerokości wjazdu. Wymiary ogrodzenia muszą pozwalać na wsuwanie się bramy wzdłuż ogrodzenia na całą jej długość. Jeżeli Twoje ogrodzenie zapewnia wystarczająco dużo miejsca, możesz śmiało zamawiać bramę wjazdową z usługą montażu, bądź też – wariant trudniejszy i pracochłonny, ale przynoszący satysfakcję i oszczędności – zamontować bramę wjazdową samodzielnie. Jak się do tego przygotować? Podpowiadamy.

Brama przesuwna – na co zwrócić uwagę?

Może to błahostka, ale zdarza się, że najprostsze rzeczy umykają naszej uwadze. Dlatego pamiętaj, by tak rozplanować ogrodzenie, żeby otwarta brama wjazdowa nie zasłaniała furtki! Jeśli masz już plan całego ogrodzenia wraz z furtką, zamówiłeś bramę i dopasowałeś do niej odpowiedni mechanizm napędowy, możesz przystąpić do samodzielnego montażu. Jeśli zdecydujesz się na tę opcję, oto z czym będziesz musiał się zmierzyć:

Samodzielny montaż przesuwnej bramy wjazdowej

Chcesz samodzielnie zamontować bramę wjazdową? Zacznij od przygotowania odpowiednich narzędzi. Przyda Ci się wiertarka, poziomica, miarka, a także kotwy chemiczne, zestaw kluczy i śrubokrętów. Na początku będziesz musiał wykopać dołki pod fundamenty – informacji o odpowiednim rozstawie i szerokości szukaj w instrukcji od producenta. Jeśli zdecydujesz się na zautomatyzowaną bramę, na tym etapie dobrze jest też rozplanować poprowadzenie przewodów pod gruntem. Wszelkie wskazówki dotyczące montażu mechanizmu również znajdziesz w instrukcji dołączonej do urządzenia. Kolejnym etapem, podczas którego szalenie ważna będzie precyzja, jest zamontowanie słupów i wózków. Kiedy konstrukcja jest już gotowa, możesz zamontować na niej skrzydło bramy. Sprawdź, czy wszystkie części pasują do siebie, a brama przesuwa się bez trudu i niepokojących, zgrzytających dźwięków. W razie potrzeby ustabilizuj poszczególne elementy i wyreguluj geometrię bramy.

Gdzie kupić przesuwne bramy wjazdowe?

Przesuwna brama wjazdowa pełni funkcję ochronną i estetyczną. Raz zamontowana służy nam przez naprawdę długie lata – dlatego warto wybrać bramę od sprawdzonego producenta bam wjazdowych, którego doświadczenie na rynku potwierdza rosnąca liczba klientów.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.