Umyte meble kuchenne ściereczkę EKO
Dom

Mycie mebli kuchennych – sposób na uporczywe zabrudzenia

Artykuł partnera.

Codzienne gotowanie odbija się na kondycji kuchennego wyposażenia. Szafki codziennie mają kontakt z parą wodną, chlapiącym tłuszczem i produktami spożywczymi zawierającymi intensywne barwniki i kwasy. Nic dziwnego, że z czasem na frontach i blacie pojawiają się trudne do usunięcia plamy i zacieki. Jeśli chcesz, żeby przygotowywanie posiłków było przyjemne, zadbaj o to, żeby wnętrze było czyste i uporządkowane. Kluczem do sukcesu jest regularne i dokładne mycie mebli. Okazuje się, że usunięcie tłustych plam, śladów po palcach i zaschniętych zabrudzeń nie musi być uciążliwe. Wszystko, czego potrzebujesz, aby przywrócić zabudowie blask, znajdziesz w sklepie internetowym York. Zajrzyj razem z nami do wirtualnego sklepu i skompletuj ściereczki do kuchni, dzięki którym sprzątanie stanie się prostsze.

Fronty o wysokim połysku i ścierki z mikrofibry – niezawodny duet

Meble kuchenne z gładkimi frontami od lat cieszą się ogromną popularnością. I nic w tym dziwnego: lekkie, odbijające światło szafki prezentują się niezwykle efektownie i elegancko. Jasne, błyszczące zabudowy mile widziane są w małych pomieszczeniach, gdzie ciemne, matowe szafki okazują się zbyt przytłaczające. Pamiętaj o tym, że połyskujące meble wymagają szczególnej troski o ich strukturę. Na lśniących taflach wszystkie zabrudzenia rzucają się w oczy, więc należy często je myć. Ostre gąbki mogą porysować gładkie powierzchnie, a środki chemiczne pozostawić na nich smugi. Nieocenioną pomocą w pozbyciu się plam z gładkich mebli będą ściereczki do kuchni z mikrofibry.

Czym charakteryzują się ścierki do kuchni z mikrofibry?

Ścierki z mikrofibry działają podwójnie: skutecznie usuwają wszelkie, nawet uporczywe zabrudzenia oraz polerują gładkie powierzchnie. Włókna doskonale zbierają zanieczyszczenia i zatrzymują je w środku aż do momentu wypłukania ścierki. Nie musisz używać żadnych detergentów – ścierki do kuchni wykonane z innowacyjnej tkaniny wystarczy zamoczyć w czystej wodzie.

Ścierki do kuchni wyposażonej w meble matowe

Podstawę wyposażenia Twojej kuchni stanowią meble o matowym wykończeniu? W takim razie do usunięcia plam potrzebne będą miękkie ścierki do kuchni oraz łagodny płyn. Doskonałą alternatywą dla chemicznych środków będzie roztwór wody z octem. Wśród ściereczek polecanych do mycia matowych frontów wyróżnić należy ściereczkę EKO z poliestru pochodzącego z recyklingu zużytych butelek PET oraz ściereczki do kuchni z linii BACTERIA STOP marki York. Szmatka z antybakteryjnej serii zawiera mikrocząsteczki srebra, dzięki czemu jest higieniczna, a na jej powierzchni nie namnażają się bakterie.

Ochrona dłoni

Pamiętaj o tym, że gruntowne porządki w kuchni czy łazience mogą odbić się na kondycji Twojej skóry. Ostre środki chemiczne, szczególnie płyny zawierające chlor, wysuszają, a nierzadko nawet podrażniają wrażliwą skórę. Z tego powodu na liście zakupów warto uwzględnić jednorazowe rękawiczki ochronne. 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.