Zamontowane ogrodzenie aluminiowe przed nowoczesnym domem
Budownictwo

Montaż ogrodzenia aluminiowego — samemu czy z firmą?

Artykuł partnera.

Zastanawiasz się, czy montaż ogrodzenia aluminiowego we własnym zakresie może być korzystnym rozwiązaniem? Czy w ogóle warto zdecydować się na samodzielne postawienie płotu przy działce? Przeczytaj nasz artykuł, a dzięki temu dowiesz się, kiedy należy sięgnąć po pomoc profesjonalnej firmy.

Czy samodzielny montaż ogrodzenia aluminiowego to dobry pomysł?

Wydaje się, że stawianie płotu przy posesji nie jest skomplikowaną czynnością, dlatego niektórzy właściciele domów decydują się na samodzielne wykonanie montażu. Rozwiązanie to może nieco ograniczyć wydatki związane z wykonaniem tej usługi przez profesjonalną firmę, jednak zwykle wymaga odpowiednich umiejętności z zakresu budownictwa. Łatwe w montażu ogrodzenia aluminiowe oferuje producent Metal-mr, bazując na modułowych rozwiązaniach w postaci metalowych paneli i przegród. Dużą zaletę ogrodzenia panelowego aluminiowego stanowi jego lekkość, dzięki temu nie stwarza ono problemów podczas transportu i instalacji.

Stopień skomplikowania prac związanych ze stawianiem nowoczesnego ogrodzenia aluminiowego zależy od tego, czy przęsła mają zostać przymocowane do ozdobnego murku, czy też zachodzi konieczność postawienia słupków. W pierwszym przypadku należy przymocować płot aluminiowy do murowanych części ogrodzenia przy pomocy kołków lub kotew chemicznych. Natomiast, aby postawić słupy, trzeba w pierwszej kolejności wywiercić otwory w podłożu, a następnie zabetonować je w odległości umożliwiającej zamontowanie przęseł. Należy pamiętać, że słupy powinny być umieszczone w podłożu na  minimum 80 cm głębokości.

Dlaczego warto wynająć firmę do montażu ogrodzenia?

Głównym argumentem przemawiającym za skorzystaniem z usług profesjonalnej firmy stawiającej ogrodzenia aluminiowe jest precyzja wykonania. Montaż płotu wymaga sprawdzenia nachylenia podłoża w celu ustalenia optymalnego rozmieszczenia poszczególnych elementów ogrodzenia. Rozstawienie słupków w nierównych odległościach lub osadzenie ich zbyt płytko w ziemi może skutkować tym, że ogrodzenie zostanie krzywo ustawione, co wpłynie na jego estetykę. Profesjonalna firma zajmująca się montażem płotów aluminiowych posiada specjalne narzędzia takie jak niwelatory umożliwiające dokonanie precyzyjnych pomiarów. Zlecenie fachowcom postawienia ogrodzenia aluminiowego pionowego lub poziomego stanowi gwarancję jego trwałości.

Kiedy należy skorzystać z pomocy firmy podczas stawiania ogrodzenia?

Pomoc profesjonalnej firmy przy montażu ogrodzenia aluminiowego może się przydać zwłaszcza wtedy, gdy działka, którą chcesz ogrodzić, znajduje się na nierównym terenie i zachodzi potrzeba postawienia płotu kaskadowego. Prawidłowe wykonanie pomiarów przez osobę nieposiadającą odpowiedniego doświadczenia zwykle jest dosyć trudne. Warto także rozważyć skorzystanie z usług fachowców w przypadku bardziej skomplikowanych projektów ogrodzeń aluminiowych.

Samodzielne postawienie płotu przy działce może być dobrym rozwiązaniem dla osób, które dysponują niewielkim budżetem. Warto jednak pamiętać, że zasięgnięcie pomocy specjalistów może stanowić gwarancję solidnie przeprowadzonej pracy i zapewnić ogrodzeniu trwałość. A według Ciebie lepiej zdecydować się na samodzielny montaż płotu czy też zlecić to zadanie profesjonalnej firmie? Jesteśmy ciekawi Twojego punktu widzenia, dlatego podziel się swoją opinią w komentarzu.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.