Hortensja krzew kwitnący do ogrodu.
Ogród

Krzewy kwitnące całe lato – TOP 3 do Twojego ogrodu

Krzewy i ich przeróżne odmiany występują w niemal każdym ogrodzie. Większość z nas chce cieszyć się ich przepięknym wyglądem przez jak najdłuższy czas. W spełnieniu tego marzenia pomogą Ci krzewy kwitnące. Warto wybrać takie, które swymi kwiatostanami będą cieszyć oko. Dobierając odpowiednie gatunki możesz mieć cudownie kwitnący ogród i to przez całe lato. Przygotowaliśmy dla Ciebie zestawienie TOP 3 krzewów, które są idealną propozycją do obsadzeń letnich.

Hortensja bukietowa ‘Vanille-Fraise’

Hortensja bukietowa w ogrdzie.

Do najbardziej ozdobnych krzewów kwitnących należy hortensja bukietowa. Osiąga nawet 2 metry wysokości i kwitnie corocznie na młodych pędach – wymaga wiosennego, obfitego cięcia powtarzanego co roku. Mimo to hortensja bukietowa ‘Vanille-Fraise’ jest łatwa w uprawie, nie ma specjalnych oczekiwań pielęgnacyjnych. Lubi stanowiska nasłonecznione lub półcieniste. Warto wspomnieć o jego dekoracyjnych, początkowo białych, a później różowych kwiatach. Pojawiają się już w lipcu i utrzymują się aż do października. Przepięknie prezentuje się posadzona w grupie, ale sprawdzi się także pojedynczo. Hortensje bukietowe można także uprawiać w pojemnikach.

Ketmia syryjska ‘Marina’

Ketmia syryjska w ogrodzie.

Cudowną ozdobą lata w ogrodzie jest także ketmia syryjska, której potoczna nazwa to hibiskus ogrodowy. Należy do krzewów kwitnących, o bardzo dużych i atrakcyjnych kwiatach, które swym wyglądem przypominają kwiaty malwy. Zazwyczaj kwitnie od czerwca do końca sierpnia. Dorasta do 1,5 – 2 metrów wysokości, tworząc przy tym sztywne i wyprostowane krzewy. Barwy kwiatów hibiskusa ogrodowego mogą się od siebie różnić w zależności od odmiany. Do najchętniej wybieranej należy 'Marina’. Przyciąga uwagę swoimi fioletowymi kwiatami. Preferuje stanowiska nasłonecznione i osłonięte od wiatru. Nie lubi suszy, dlatego należy pamiętać o jej regularnym podlewaniu.

Pięciornik krzewiasty ‘Goldfinger’

Pieciornik krzewiasty w ogrdzie.

Pięciornik krzewiasty to od wielu lat najbardziej popularna i topowa propozycja wśród krzewów kwitnących zarówno w domowych ogrodach, jak i miejskich parkach. Rozpoczynają kwitnienie w czerwcu i trwa ono do późnej jesieni. Dla zdecydowanie obfitszego i lepszego kwitnienia warto wczesną wiosną przyciąć pędy o ok. 20 cm. Pięciornik krzewiasty jest odporny na niesprzyjające warunki i choroby. Charakteryzuje się wieloma odmianami o różnym zabarwieniu kwiatów – białym, żółtym, pomarańczowym, czy czerwonym. Najchętniej wybieraną odmianą jest ’Goldfinger’. Ma o wiele większe, ciemnożółte kwiaty, które wspaniale prezentują się na tle zielonych liści. Potrafi gęsto się rozrastać i osiąga ok. 1 metr wysokości. Dobrze czuje się w każdej glebie ogrodowej i na nasłonecznionym stanowisku.

Krzewy kwitnące latem

Piękne kwiaty wywołują u nas zachwyt. Godzinami możemy je podziwiać i zachwycać się ich formą. Niezwykle przyjemnie jest spędzić lato w ogrodzie pełnym kwiatów. Spośród roślin pięknych kwiatostanach pojawiających się w trakcie wakacji, warto wybrać krzewy długo kwitnące. Jak żadne inne ozdobią Twój ogród i sprawią, że poczujesz się jak w kwiatowym raju.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.