Białe meble w przedpokoju
Wnętrza

Jakie meble do przedpokoju wybrać?

Przedpokój to bez wątpienia wizytówka mieszkania lub domu, ponieważ jest to pierwsze pomieszczenie które widzą nasi goście. Może on stanowić duże wyzwanie w urządzaniu. Na szczęście, projektanci wnętrz opracowali mnóstwo tipów pomocnych w urządzaniu holi niewielkich, jak i przestronnych które pomogą praktycznie zorganizować tę wymagającą przestrzeń.

Wybieramy meble – najlepsze białe szafy do przedpokoju

Miłośnicy ciemnych barw, którym zależy na wrażeniu większej przestrzeni muszą niestety przełknąć gorzką pigułkę. To jasne kolory sprawią, że pomieszczenie będzie sprawiać wrażenie większego. Od kilku lat na szczytach popularności utrzymują się meble w odcieniach bieli.

Wykonane z drewna białe szafy do przedpokoju nie tylko będą stanowić stylowy element wyposażenia, ale przede wszystkim pomieszczą w sobie odzienia, czapki, rękawiczki i inne akcesoria, sprawiając, że przedpokój będzie uporządkowany.

Można zdecydować się na szafy dwu-lub trzydrzwiowe, istnieją również wąskie, wysokie szafy idealne do kawalerek.

Wystarczy do wybranej szafy dodać dopasowaną do niej  stylistycznie szafkę na buty, oraz siedzisko(o ile metraż pozwala).

Dla wielu ludzi, lustro w przedpokoju to taki must have, pozwalający dokonać ostatecznych szlifów naszej prezencji przed wyjściem z domu. Co gdy nie dysponujemy wolną ścianą pozwalającą na umieszczenie dużego lustra? Istnieją modele szaf wyposażone w takowe lustro, na drzwiach. Może to być jedno lustro lub dwa – w zależności od wybranego modelu.

Jeżeli ktoś obawia się, że białe meble będą stwarzać wrażenie chłodu, można zainwestować w szafy w tym kolorze posiadające elementy(uchwyty, cokoły) w kolorze naturalnego drewna.

Dlaczego warto kupić drewniane meble do przedpokoju?

Istnieje kilka powodów przemawiających za zdecydowaniem się na meble wykonane z prawdziwego drewna. Przede wszystkim jest to materiał całkowicie naturalny. Co więcej, w  przeciwieństwie do mebli z MDF nie przyciąga kurzu, co jest niezwykle ważne gdy wśród domowników są alergicy.

Kolejnym atutem jest niesamowity styl i unikalność – jako, że nie istnieją na świecie dwa, jednakowe kawałki drewna, nawet szafy  jednego modelu mogą się między sobą różnić, za sprawą usłojenia. Nawet decydując się na białe szafy do przedpokoju, warto zwrócić uwagę aby biała farba nie kryła całkowicie, a pozwalała nadal dostrzec, jak i poczuć pod ręką to co w drewnie jest wyjątkowe  – strukturę słojów.

Kolejną zaletą jest niesłychana trwałość. Remont? Przeprowadzka? Upływ lat? Odpowiednio pielęgnowane wytrwają to wszystko i nadal będą prezentować się elegancko. Tutaj koniecznie trzeba zaznaczyć uniwersalność białych mebli – nawet jeżeli zdecydujemy się w trakcie remontu na inny kolor ścian, one wciąż będą doskonale pasować.

Co więcej, drewno ma to do siebie, że często jest jak wino, innymi słowy bardzo korzystnie się starzeje. Wręcz można powiedzieć, że z czasem będą zyskiwać jeszcze bardziej wyrafinowanego charakteru. Warunkiem jest chronienie ich przed działaniem promieni słonecznych, wilgocią oraz przecieranie miękką ściereczką, jeżeli zajdzie taka potrzeba.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.