Cyklinowanie
Wnętrza

Cyklinowanie (Warszawa) – stary parkiet zalśni, jak nowy!

Czy cyklinowanie (na przykład w Warszawie), jest usługą często poszukiwaną? Trendy wnętrzarskie zmieniają się w ostatnich latach i właściciele nieruchomości często odrzucają takie zdobycze jak panele drewniane czy PCV na rzecz tradycyjnych parkietów z drewna. Najlepiej tych oryginalnych, kilkudziesięcioletnich, które zachowały się w starszym budownictwie. To właśnie cyklinowanie jest w stanie przywrócić im pierwotny sznyt i klasę!

Na czym polega cyklinowanie parkietu?

Drewniana podłoga to element aranżacyjny, który pozostaje stylowym i ponadczasowym sposobem na wykończenie wnętrza. Nie należy także do najtańszych, stąd prawidłowa pielęgnacja, ale i odświeżanie parkietu pozostają niezbędnymi działaniami, by zachować posadzkę w nienagannym stanie. Jednym ze sposobów na przywrócenie blasku drewnianej podłodze jest cyklinowanie.

Proces cyklinowania drewnianej podłogi, w dużym skrócie, polega na mechanicznym usunięciu z posadzki wierzchnich warstw starych lakierów i innych preparatów. Zazwyczaj dochodzi także do niewielkiego starcia górnej powierzchni samego drewna – jest to jednak na tyle nieznaczny ubytek, że nie należy się tym przejmować.

Cyklinowanie podłóg jest zabiegiem pozwalającym na uzyskanie doskonałego efektu wizualnego – drewniana podłoga lub parkiet odzyskują jasny, zdrowy kolor, a wszelkie zarysowania i pęknięcia widoczne wcześniej w strukturze lakieru zostają usunięte.

Dlaczego warto zlecić cyklinowanie podłogi fachowcom?

Takie usługi, jak cyklinowanie (Warszawa), zawsze warto zlecać fachowcom – czy to odpowiednim firmom, czy indywidualnym specjalistom, którzy dysponują zarówno wiedzą, jak i stosownym sprzętem mechanicznym. Dlaczego jest to tak istotne?

Jak wspomnieliśmy, cyklinowanie posadzek drewnianych wiąże się z mechanicznym usuwaniem wierzchnich warstw. Tym samym papier ścierny zakładany na głowicę cykliniarki może, przy nieumiejętnym użyciu, zetrzeć nadmierną ilość drewna. To z kolei prowadzi do powstawania nierówności, których nie da przykryć się grubszą warstwą lakieru. Tym samym pozorna oszczędność poniesiona przy samodzielnym cyklinowaniu parkietu szybko zacznie generować dodatkowe, zupełnie zbędne koszty!

Profesjonalna firma świadcząca usługi cyklinowania podłóg drewnianych zadba o to, by cały zabieg został przeprowadzony fachowo – nie tylko precyzyjnie oczyści drewno, ale też zajmie się sprzątnięciem bałaganu po cyklinowaniu, jak i wykończeniem podłogi za pomocą dobranych do tego preparatów.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.