Duży żyrandol zamontowany w salonie
Wnętrza

Piękne i zjawiskowe żyrandole salonowe – do jakiego wnętrza będą najlepiej pasować?

Artykuł partnera.

Kiedy mówimy o oświetleniu sufitowym, żyrandole salonowe są jednym z najpopularniejszych wyborów, niezależnie od stylu, w jakim urządzone jest pomieszczenie. Żyrandol to bowiem nie tylko doskonałe źródło światła, ale przede wszystkim wyjątkowy element dekoracyjny, który może nadać każdemu wnętrzu niepowtarzalnego charakteru.

Pytanie więc brzmi, czy zawsze są one dobrym rozwiązaniem? Zapoznaj się z opinią specjalistów od Centrum Światła i dowiedz się, do jakiego wnętrza najlepiej pasują ozdobne żyrandole?

Połączenie klasyki i luksusu – ozdobne żyrandole we wnętrzach

Żyrandole salonowe są bardzo wszechstronnymi elementami oświetleniowymi. Obecnie ilość i różnorodność modeli żyrandoli pozwala dopasować ten rodzaj lampy w niemal każdym wnętrzu. Ozdobne modele najchętniej kupowane są do wnętrz, którym chcemy nadać klasyczny, aczkolwiek elegancki akcent. Takie egzemplarze z powodzeniem mogą być subtelną dekoracją i uzupełnieniem salonu, bądź jego głównym punktem.

Salon pełen przepychu

Dekoracyjne żyrandole najlepiej sprawdzą się w salonie urządzonym w stylu glamour, barokowym czy rokoko. W tego typu wnętrzach żyrandol jest nie tylko mile widziany, ale wręcz niezbędny!

Te style charakteryzują się bowiem subtelnie wyważonym przepychem, bogactwem detali i elementów dekoracyjnych. Wybór takiego oświetlenia to doskonały sposób na podkreślenie luksusu i elegancji tych stylów. Właśnie dlatego wyszukane żyrandole do salonu będą doskonale komponować się z resztą wnętrza.

Salon w nowoczesnym wydaniu

Jak doradzają specjaliści od Centrum Światła, o montaż żyrandola można pokusić się również w nowoczesnym, przestronnym salonie. Ozdobność tej lampy sufitowej często jest bowiem przypisywana mieniącym się kryształom i skomplikowanej bryle. Obecnie jednak rynek oświetleniowy oferuje nam na tyle rozszerzoną ofertę, że z powodzeniem znajdziemy ozdobny model żyrandola, który sprawdzi się również w nowoczesnych wnętrzach. Urządzając nowoczesny salon warto więc zainwestować w imponujący żyrandol salonowy o nieco prostszej, subtelniejszej bryle i stonowanych barwach.

Żyrandol w salonie

Idealne wnętrze na zjawiskowy żyrandol – duży salon

Możemy śmiało powiedzieć, że żyrandole pasują wszędzie tam, gdzie chcemy dodać trochę elegancji i ponadczasowego stylu. Warto jednak zaznaczyć, że przed decyzją zakupu ozdobnego żyrandola salonowego, obowiązkowo powinniśmy uwzględnić rozmiar danego pomieszczenia oraz docelowe miejsce instalacji lampy.

Wysoce ozdobny żyrandol to bowiem dość charakterystyczny rodzaj oświetlenia i zdecydowanie nie sprawdzi się w małych, niskich salonach – nie tylko niekorzystnie zdominuje przestrzeń, ale także utrudni funkcjonowanie domowników.

Żyrandole do salonu powinny być więc dostosowane do warunków panujących w mieszkaniu i zainstalowane w dogodnym dla nas miejscu np. w centralnej części salonu, nad stołem bądź nad strefą wypoczynkową. W asortymencie sklepu internetowego Centrum Światła znajdziesz bogatą ofertę, dzięki której z powodzeniem wyposażysz się modele odpowiadające Twoim preferencjom.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.