Artykuł partnera.
Planujesz budowę hali, która umożliwi Ci przechowywanie sprzętów, maszyn i różnorodnych towarów?
Być może doskonałym rozwiązaniem będzie hala łukowa, którą postawisz przy pomocy firmy https://www.tenistal.com.pl/. Czym charakteryzuje się taka konstrukcja? Kiedy warto w nią zainwestować? Sprawdź nasz artykuł!
Hale łukowe – co warto o nich wiedzieć?
Charakterystyczny kształt hal łukowych sprawia, że w głowie od razu pojawia nam się obraz podobnych konstrukcji. Budynki tego typu to zwykle podłużne hale o łukowym sklepieniu. Wybierając hale łukowe, możemy cieszyć się wysoce wytrzymałą konstrukcją, która sprawdzi się w przypadku wielu różnorodnych zastosowań. Przedsiębiorcy coraz częściej zauważają szereg zalet, jakie oferują hale łukowe i na tej podstawie decydują się na ich montaż. Ich budowa przebiega wyjątkowo szybko – m.in. z uwagi na fakt, że tego typu hala nie wymaga położenia fundamentów. Jakie właściwości posiadają hale łukowe? W jakim celu możemy je zastosować? Sprawdź nasz artykuł!
Zalety hal łukowych
Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, jak wiele zalet posiadają hale łukowe. Najważniejszą z nich jest fakt, że konstrukcje tego typu odznaczają się wyjątkową wytrzymałością. Wszystko to jest zasługą łuków, które sprawiają, że ciężar rozkłada się zupełnie inaczej niż w przypadku standardowych budynków. Oznacza to również, że taka konstrukcja jest w stanie wytrzymać większe obciążenie. Hale łukowe charakteryzują się ponadto wysoką odpornością na czynniki atmosferyczne – słońce, deszcz, niskie i wysokie temperatury nie wpływają na ich właściwości. Na wyróżnienie zasługuje także wspomniany wcześniej szybki czas budowy. Zadowolone z nich będą osoby, dla których istotny jest wygląd konstrukcji – hale łukowe prezentują się niezwykle estetycznie i nowocześnie.
Jak wygląda montaż hal łukowych?
Wiemy już, że montaż hal łukowych jest wyjątkowo szybki. Wszystko dzięki temu, że stawianie tego typu konstrukcji nie jest tak skomplikowane jak w przypadku innych budynków. Podczas stawiania hal łukowych wykorzystuje się elementy drewniane, które łączone są za pomocą ocynkowanych łączników. Na podstawie ustalonego wcześniej projektu konstrukcja wzbogacana jest o standardowe wejścia osobowe lub bramy umożliwiające wjazd różnego rodzaju pojazdów i maszyn, również tych większych rozmiarów. Drewniany stelaż najczęściej pokrywany jest plandeką PVC, która doskonale chroni całą konstrukcję.
W jakich przypadkach sprawdzą się hale łukowe?
Istnieje wiele branż, w przypadku których hale łukowe będą doskonałym wyborem. Najczęściej decydują się na nie przedsiębiorcy z takich sektorów jak handel, przemysł czy rolnictwo. Są świetnym sposobem na przechowywanie towarów oraz maszyn, które nie wymagają szczególnych warunków. Rolnicy często wykorzystują je jako budynki gospodarcze, w których przechowywane są plony, siano lub słoma. Hala łukowa może też pełnić funkcję garażu – wstawione do niej pojazdy będą rewelacyjnie chronione przed niekorzystną pogodą. Wysoka wytrzymałość hal łukowych sprawi, że znajdujące się w środku towary i maszyny będą całkowicie bezpieczne.