Domy w zabudowie szeregowej
Dom

Dom w zabudowie szeregowej w Gdańsku i okolicach – sprawdź dlaczego warto!

Artykuł partnera.

Co nas urzeka w domach? Swoboda, prywatność, możliwość spędzania czasu na zewnątrz we własnych ogródkach. Często pragnienie posiadania własnego domu wiążę się z koniecznością wydania oszczędności życia lub też zaciągnięcia kredytu w banku na wiele lat. Ale czy tak musi być? Czy domy mogą być przystępne cenowo oraz zlokalizowane w doskonałym miejscu? Oczywiście, że tak – doskonałym przykładem są domy w zabudowie szeregowej zlokalizowane w Gdańsku i okolicach, których wykonawcą jest firma AM Projekt.

Definicja domu w zabudowie szeregowej

Czym różni się zabudowa szeregowa od zabudowy bliźniaczej? Czy dom w zabudowie szeregowej może być traktowany jako budynek wielorodzinny? Wielu potencjalnych nabywców zadaje sobie te pytania. Dom w zabudowie szeregowym jest budynkiem mieszkalnym, który jest połączony jedną lub dwoma ścianami z innymi segmentami (domami) w tym obiekcie.  Podobna sytuacja ma miejsce w przypadku domu w zabudowie bliźniaczej jednak tam odrębne obszary mieszkalne przedzielone są tylko jedną ścianą posiadającą dylatacje. Oba budynki stanowią konstrukcyjnie samodzielną całość ale by można było je uznać za budynki jednorodzinne zarówno połówki bliźniaka jak i segmenty szeregów ki muszą być całkowicie od siebie niezależne, a co za tym idzie: mieć odrębne instalacje, nie mogą mieć wspólnej ściany (muszą być oddzielone ścianą przeciwpożarową), mają odrębny dach i mogą mieć wspólny fundament. Samo pojęcie „budynku w zabudowie szeregowej” nie zostało oficjalnie zdefiniowane jednakże zgodnie z definicją budynku jednorodzinnego  zawartą w przepisach ustawy z dnia 7 lipca 1994 roku budynkiem takim można nazwać zarówno budynek wolnostojący jak i budynek w zabudowie szeregowej czy bliźniaczej.

Korzyści z zakupu segmentu w szeregowca w Gdańsku lub okolicach

Gdańsk i jego okolice to obszar nieustannie się rozwijający i dlatego też cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Na jego obszarze działa wiele firm deweloperskich, a w związku z tym ceny nieruchomości – zwłaszcza domów jednorodzinnych wolnostojących – mogą być wygórowane. Dlatego też osoby pragnące mieszkać w samym Gdańsku lub jego okolicach często rozglądają się za tańszą alternatywą pozwalającą im połączyć zalety życia nieopodal wielkiego miasta oraz prywatności, jaką zapewnia im przestrzeń nie dzielona z sąsiadami. Domy szeregowe są dla nich idealnym rozwiązaniem, gdyż ich zakup nie jest tak kosztowny jak domu wolnostojącego, a dodatkowo jego właściciele mają własne ogródki; sąsiedzi towarzyszą im tylko z jednej, ewentualnie z dwóch stron (a nie z góry czy z dołu jak ma to miejsce w blokach); w większości przypadków mogą sami zdecydować o sposobie ogrzewania (ogrzewanie gazowe; wybór pieca na ekogroszek, pellet, węgiel); zdecydować o rozkładzie pomieszczeń; zagospodarować przestrzeń wokół segmentu. Mieszkając w Gdańsku lub okolicach można korzystać z szeregu zalet oferowanych przez to miasto. Dla jednych ogromnym atutem jest bliskość Morza Bałtyckiego i możliwość spędzania czasu na plaży. Dojazd na plażę z Gdańska i okolic zajmuje dużo mniej czasu i jest łatwiejszy do zorganizowania (na przykład z wykorzystaniem komunikacji miejskiej) aniżeli dla mieszkańców miejscowości położonych dalej. Inni zwracają szczególną uwagę doskonały dostęp do oferty edukacyjnej – mnogość szkół, uniwersytetów,  kursów oraz warsztatów. Pozostałe atuty zamieszkania w Gdańsku i okolicach, zwłaszcza w domu w zabudowie szeregowej,  to wysoki poziom wykończenia oraz znakomita oferta sprzedażowa jaką oferują doświadczeni deweloperzy, zwłaszcza sprawdź dewelopera z Gdańska AM Projekt. W związku z tym kupujący mogą cieszyć się ze znakomitej infrastruktury, spójnej elewacji osiedli domów szeregowych, dobrych dróg dojazdowych oraz wielu, innych elementów.

Podsumowanie

Zakup domu w zabudowie szeregowej od dewelopera w Gdańsku i okolicach to bardzo korzystna inwestycja przede wszystkim z uwagi na fakt, iż cena segmentów w szeregowcu jest znacznie niższa niżeli cena domu wolnostojącego a rozwiązanie takie pozwala na cieszenie się swobodą i prywatnością. Przy zakupie warto skorzystać z oferty sprzedażowej doświadczonych deweloperów, którzy często stawiają budynki na dobrze skomunikowanym obszarze, nieopodal istotnych dla kupujących punktów takich jak na przykład szkoły, żłobki czy sklepów.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.