okno
Wnętrza

Ciekawa aranżacja okna dzięki sztukaterii

Szukasz sposobu na poprawienie wyglądu swojego domu lub mieszkania. Podpowiadamy jak tego dokonać dzięki sztukaterii okiennej.

Każdy z nas lubi otaczać się pięknem, które można uzyskać za pomocą różnych rozwiązań aranżacyjnych. Duży wpływ na ogólny wystrój wnętrza ma aranżacja okienna. Warto wobec tego zadbać o to, aby ładnie się prezentowała. Świetną opcją okazuje się sztukateria okienna. Może mieć ona przykładowo postać listwy wokół okien wewnętrznych.

Efektowne listwy wokół okien, czyli sposób na wyjątkową aranżację okienną

Każdego dnia często spoglądamy w okno, dlatego warto zadbać o jego unikalną aranżację. Firany, zasłony, rolety czy karnisze to jedno, ale mamy też do dyspozycji wieloraką sztukaterię. Świetną opcją okazują się listwy wokół okien, za pomocą których stylowo wykończymy wnętrze zarówno w wydaniu klasycznym, jak i nowoczesnym. Pomieszczenia wzbogacone o sztukaterię nabierają oryginalnego charakteru, elegancji, wręcz ekskluzywności. Jeszcze lepsze efekty uda nam się uzyskać, łącząc sztukaterię z gzymsem nad oknami. Jej montaż nie sprawia żadnych problemów, jest on też nieinwazyjny. Najczęściej wystarczy nam klej do stworzenia dowolnej aranżacji okiennej.

Sztukateria okienna – z czego może być wykonana?

Sztukateria okienna może być wykonana z różnych materiałów, co wpływa na jej walory użytkowe i estetyczne. Może być ona wewnętrzna lub zewnętrzna, bardzo zróżnicowana. Jeśli szukamy czegoś bardzo trwałego, odpornego na działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych i uszkodzenia mechaniczne, to świetnie sprawdzi się poliuretanowa sztukateria okienna. Nie jest podatna nawet na działanie wilgoci ani promieniowanie słoneczne, dlatego na zewnątrz sprawdza się idealnie. Ponadto pianka nie sprawia żadnych problemów w obróbce, jest niezwykle lekka, przez co nie obciąża konstrukcji.

 

Kolejną opcją jest styropianowa sztukateria okienna, która nie należy do zbyt trwałych, ale za to cechuje się dużą lekkością i łatwym montażem. Wystarczy nam tak naprawdę klej, trochę wolnego czasu i chęci. Co więcej, sztukaterię styropianową pomalujemy na dowolny kolor, co daje ogromne możliwości aranżacyjne. Można ją dopasować do każdego wystroju wnętrza. Jedyne, na co trzeba uważać to na uszkodzenia mechaniczne ze względu na niska wytrzymałość tego materiału. Sztukateria okienna może być też gipsowa, dzięki której możliwe jest uzyskanie świetnych efektów wizualnych, jeśli zostanie umiejętnie zamontowana. Można też wybrać sztukaterię drewnianą, czyli klasykę łączącą w sobie piękno i elegancję.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.