Rodzina z psem na tarasie
Dom

Zwierzęta na tarasie

Dla wielu osób zwierzęta są jak członkowie rodziny. Bez ich obecności często nie potrafimy wyobrazić sobie życia. Wspólne spędzanie czasu, spacery, zabawy itp. to nieodłączny element codzienności wielu z nas. Oczywistym jest, że w sezonie wiosenno-letnim, korzystając z ładnej pogody nasi pupile powinni spędzać więcej czasu na świeżym powietrzu, niż w przestrzeni domowej. Nic bardziej nie cieszy zwierzątka – psa, kota czy królika niż możliwość swobodnego, beztroskiego poruszania się wśród zieleni. Jeśli do tego dojdzie jeszcze choć odrobina beztroskiej zabawy z właścicielem – nasz podopieczny będzie wniebowzięty.

Jak przygotować przestrzeń wokół domu na obecność zwierząt? Co zrobić by taras był miejscem przyjaznym i bezpiecznym dla naszych podopiecznych? Wystarczy wcielić w życie kilka porad i praktycznych wskazówek, które znajdziecie w naszym tekście.

Po pierwsze – podłoże. Musi być twarde i odporne na zarysowania, które mogą powstać w wyniku zbyt częstego drapania pazurkami naszych milusińskich. W takim przypadku, polecamy wykorzystanie desek kompozytowych – przypominają one drewno, są jednak niewątpliwie bardziej odporne, tak na uszkodzenia mechaniczne jak i warunki atmosferyczne. Ponad to – są całkowicie bezpieczne, ponieważ na ich powierzchni nie powstają drzazgi, które mogłyby zranić nasze zwierzątko. Mało tego, deski te nie wymagają dodatkowej konserwacji, impregnacji czy też malowania, możemy więc zamontować je bez najmniejszych obaw, o to że nasz podopieczny mógłby się zatruć. Dodatkowo, takie podłoże jest bardzo łatwe do utrzymania w czystości, a usuwanie z niego wszelkich zabrudzeń nie sprawia żadnego problemu. W przypadku posiadania zwierzęcia – jest to jedno z najważniejszych wyznaczników odpowiedniego doboru podłoża. Co istotne, deski kompozytowe posiadają antypoślizgową powierzchnię, dzięki której nasz ulubieniec będzie się czuł swobodnie i komfortowo zarówno podczas poruszania, jak i zabawy.

Deski kompozytowe dostępne na https://www.prodeck.pl/.

Meble – to kolejna ważna kwestia związana z aranżacją tarasu, na którym przebywać mają zwierzęta. Dobrym pomysłem może okazać się przygotowanie dla naszego milusińskiego specjalnego posłania, w którym będzie mógł odpoczywać na świeżym powietrzu. Jeśli jesteśmy właścicielami królika, możemy przygotować mu miniaturowy wybieg bądź wolierę spacerową, w której umieścimy wygodne posłanko lub domek. Podczas urządzania tarasu, z którego korzystać będą także zwierzęta, obowiązkowo należy rozważyć ograniczenie liczby mebli czy sprzętów do niezbędnego minimum. Naszemu podopiecznemu o wiele prościej będzie poruszać się po powierzchni, na której ma swobodę ruchu. Taras dobrze jest zaopatrzyć w miski na jedzenie i wodę. Dzięki takiemu rozwiązaniu zwierzę nie będzie musiało wbiegać do domu, za każdym razem gdy zgłodnieje lub będzie mu się chciało pić.

Podczas aktywnego spędzania czasu ze swoim zwierzakiem na świeżym powietrzu warto pamiętać o pozostawieniu na tarasie kilku zabawek – by zawsze mieć pod ręką coś, co urozmaici czas naszemu pupilowi.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.