Zima
Wyposażenie domu

Zima tuż, tuż

Zima zbliża się wielkimi krokami, czy tego chcemy, czy nie. Jedni uwielbiają tę porę roku – choćby dlatego, że kochają szaleństwa na śniegu i najchętniej każdą wolną chwilę poświęciliby na jazdę na nartach czy snowboard. Inni natomiast kochają przyglądać się przez okno delikatnie osypującym się z nieba płatkom śniegu, bezpiecznie ukryci w cieplutkim, bezpiecznym domowym zaciszu.

Istnieje jednak bardzo liczna grupa ludzi, którzy oddaliby wszystko, by zlikwidować z kalendarza tę porę roku. Nienawidzą oni śniegu (a jeszcze bardzie błota pośniegowego powstałego przy jego topnieniu), a przede wszystkim jego odśnieżania, mrozów, podczas których trzeba zakładać na siebie kilka warstw ciepłej i bardzo grubej odzieży, krótkich dni, podczas których zmrok zapada już o godzinie szesnastej.

No właśnie, co z odśnieżaniem? Jak poradzić sobie z tym zadaniem? Niektóre zimy są pod tym względem nieco łagodniejsze – termometry wskazują nieco niższe temperatury, śniegu jest zaś mniej. Zdarzają się jednak i takie, podczas których pokrywa śniegu sięga nawet kilkudziesięciu centymetrów.

Sprzęt do odśnieżania dobrze jest dostosować do dwóch aspektów – panujących warunków oraz metrażu ogrodu, jaki się posiada. Jeśli temperatury spadają zaledwie kilka stopni poniżej zera, śniegu nie ma zbyt wiele, a ogród, który zamierza się odśnieżyć nie jest zbyt duży, najlepiej jest zaopatrzyć się w zwyczajną, acz dobrej jakości łopatę do śniegu. Jakość ma ogromne znaczenie, gdyż te wykonane ze słabszych materiałów o wiele szybciej się psują, co jest nie tylko irytujące, ale i zmusza do zakupu kolejnej sztuki.

Odśnieżarki spalinowe sprawdzą się lepiej w przypadku ostrej, mroźnej zimy, z ogromnymi ilościami śniegu, zwłaszcza jeśli w grę wchodzi ogród o dużej powierzchni. Są one znacznie bardziej wydajne niż te elektryczne. Należy się jednak przygotować na to, że odśnieżarki spalinowe z silnikami spalinowymi z całą pewnością będą pracować nieco głośniej.

Jaką odśnieżarkę wybrać?

Odśnieżarki spalinowe zdecydowanie zwyciężają pod względem wydajności z tymi elektrycznymi, jednakże warto jest dokładnie przemyśleć sprawę przed dokonaniem zakupu. Można bowiem znaleźć pośród nich te, które są nieco bardziej wydajne i ekonomiczne niż reszta.

Zależy to od wielu czynników – pojemności silnika, jej spalania, a także… wysokości. Ta decyduje bowiem o tym, jakiej grubości pokrywę śnieżną będziemy w stanie usunąć.

Dobrze jest dogłębnie przejrzeć parametry sprzętu, którym jest się zainteresowanym i zwrócić uwagę na dokładny rodzaj odśnieżarki. Istnieją bowiem dwa – jednostopniowa oraz dwustopniowa. Różnią się one działaniem i przede wszystkim pozwalają na odśnieżanie różnych warstw śniegu – te pierwsze niższych, drugie zaś nieco wyższych. Kilka ciekawych modeli znajdziecie na https://mtdsklep.pl/odsniezarki-spalinowe.html.

Jedno jest jednak pewne – wybierając tego typu sprzęt nie warto jest kierować się ceną. Może się bowiem okazać, że tańsze urządzenie będzie zużywać o wiele więcej paliwa niż tańsze, a co za tym idzie – na dłuższą metę będzie o wiele droższe w użytkowaniu niż to, na które wydałoby się nieco więcej.

 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.