Zamocowania płaskiego dachu
Budownictwo

Zamocowania dachów płaskich

Mocowania dachów płaskich to rozwiązanie, które interesuje wielu odbiorców. Łączniki dachowe są tworzone na bazie doskonałej jakości. Mają one za zadanie przenosić siły ssące i rozkładać je, jednocześnie współpracując z pokryciem dachowym. Systemy zamocowań dachowych powinny odznaczać się niezawodnymi technologiami. Postawmy na takie produkty, które doskonale poradzą sobie w wielu konstrukcjach. Budowa to spore wyzwanie, które stawia przed nami wiele dylematów. Jednym z nich są zamocowania dachów płaskich. O czym warto wiedzieć? Gdzie znajdziemy szeroką ofertę? Jakie rozwiązanie jest godne uwagi?

Łączniki dachowe

Wyróżniamy kilka rodzajów łączników dachowych. Są to głównie:

  • Systemy sztywne – mają uniwersalne zastosowanie. Są stosowane głównie do aplikacji twardych warstw termoizolacji.
  • Systemy teleskopowe – pozwalają na efektywne mocowanie płyty termoizolacyjnej na płaskim dachu. Teleskopowe połączenie wkrętu z tuleją ma za zadanie doskonale współpracować z termoizolacją. Dzięki temu można dostosować wszelkie wartości do zmieniającej się w czasie grubości płyt izolacyjnych. Plusem jest zapobiegania uszkodzeniom membrany hydroizolacyjnej.

Niezawodne łączniki dachowe są poddawane wielu kontrolom jakościowym. Testy muszą spełniać wszelkie kryteria, dzięki czemu odbiorcy cieszą się doskonałą jakością produktów. Konstrukcja dachowa jest zależna od danego budynku, technologii, czy potrzeb odbiorcy.

Zamocowania dachów płaskich

Szeroką ofertę takich produktów znajdziemy na stronie https://izosystems.pl/389-zamocowania-dachow-plaskich. Zamocowania dachów płaskich obejmują stalowe podkładki, wkręty dachowe, tuleje teleskopowe, czy też zmontowane systemy dachów płaskich. Jeśli chodzi o użycie wkrętów, w tym wypadku niezbędne są też tuleje. Jak umieścić je w podłożu? Naszym zadaniem jest wywiercenie otworu, a następnie umieszczenie w nim tulei wraz z wkrętem. Proces doboru wkrętów wymaga sprawdzenia, czy mają one ostry gwint. To zapobiega przemieszczaniu się elementu. Cała konstrukcja może zyskać wysoki poziom bezpieczeństwa. Nie bez znaczenia jest powłoka antykorozyjna, która wpływa na żywotność wkrętów.

Tuleje są dociskowym elementem, który produkowany jest z tworzywa sztucznego. Użycie tulei pozwoli zabezpieczyć powłokę izolacyjną przed przebiciem się przez łącznik. To sprawia, że możemy użyć większy nacisk w trakcie montażu. Co jeszcze nam się przyda? Z pewnością są to stalowe podkładki. Występują one w różnorodnych kształtach, zazwyczaj okrągłych lub owalnych. Mają one na celu umożliwić montaż wkrętów i tulei. Podczas wyboru, nie zapominajmy o obecności powłoki antykorozyjnej i średnicy produktów. Stalowe podkładki muszą być dobrze wyprofilowane, aby użytkownik miał ułatwiony montaż. Wykorzystywanym materiałem do produkcji jest głównie blacha aluminiowo-cynkowa.

Montaż zamocowań dachów płaskich

Jak przystąpić do zamocowania dachów płaskich? Jeśli chodzi o łączniki typu wkręty, można je umieszczać liniowo lub punktowo. Montaż liniowy bazuje na użyciu dodatkowej listwy, która ma za zadanie zadbać o równomierny docisk. Z kolei montaż punktowy polega na umieszczeniu wkrętów równolegle w kierunku układania dachowego poszycia. Na rynku znajdziemy wiele ciekawych rozwiązań, które spełnią nasze oczekiwania. Wybór zamocowań do dachów płaskich wymaga dobrania wysokiej jakości i solidnego wykonania produktów.

Budowa własnego domu to nie lada przedsięwzięcie. Jeśli chodzi o dachy płaskie, przydadzą nam się specjalne zamocowania. Producenci oferują szeroki asortyment.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.