Ekskluzywna łazienka w której znajduje się wanna wolnostojąca
Wnętrza

Wszystko na temat ekskluzywnych łazienek

Artykuł partnera.

Ekskluzywna łazienka to również funkcjonalna przestrzeń. Elementami luksusowych wnętrz, do których odwołują się architekci, są: ich funkcjonalność oraz minimalizm. Projektanci wnętrz znajdą przynajmniej kilka rozwiązań, które sprawią, że łazienka będzie zachwycać designem, a jednocześnie będzie wygodna do codziennych czynności.

Jaki wybrać styl przy projektowaniu ekskluzywnej łazienki

Ekskluzywność oznacza minimalizm, ponadczasowość i funkcjonalność.

Projekt łazienki w klimacie SPA musi zawierać jeden niezwykle ważny element – dużą wannę. Reszta przestrzeni powinna obracać się wokół niej. W czasach, gdy przebywanie w domu stało się modne, warto zwrócić uwagę na to, czy przestrzeń, w której spędzamy tak dużo czasu, spełnia nasze wymagania. Projekt łazienki z myślą o domowym SPA to strzał w dziesiątkę, dzięki niemu będziemy mogli cieszyć się klimatyczną łazienką. Nieodłącznym elementem tworzenia ekskluzywnej łazienki w klimacie SPA jest nastrojowe oświetlenie. Tutaj pasować będą małe źródła światła np. kinkiety. Aby wprowadzić odrobinę luksusu do codziennej łazienki, warto rozpatrzeć możliwości zainstalowania w łazience głośników lub uwzględnienia podgrzewanych podłóg. Ekskluzywne projekty łazienek to również projekty nawiązujące do eko stylu. Stał się on nowym trendem. Spędzając dużo czasu w domu, chcemy mieć kontakt z naturą. Co będzie głównym elementem tych projektów? Otóż drewno. Płytki imitujące drewno, idealnie nadają się na ściany i podłogi. Ciepłe kolory i charakterystyczne faktury, które cieszą przestrzeń, wprowadzą do niej harmonię i spokój, a w połączeniu z roślinami doniczkowymi przybliżą do natury. Dobrym pomysłem na dekorację łazienkową są paprocie. Można je uprawiać w pomieszczeniach z oknami. Paprocie świetnie czują się w łazienkowym klimacie, a także pochłaniają wilgoć z powietrza.

Czy warto skorzystać z usług architekta, projektując ekskluzywną łazienkę?

Profesjonalny projekt łazienki przygotowany przez architekta wnętrz to bardzo opłacalna inwestycja. Współpraca z architektem uchroni nas przed wieloma niepowodzeniami. Decydując się na współpracę z architektem możemy liczyć na dopasowanie projektu do wymiarów naszej łazienki, propozycję projektu odpowiadającego naszemu gustowi, a także projektu łazienki, pasującego do reszty pomieszczeń w Twoim domu. Rozważony zostanie układ instalacji (który można również zaprojektować na etapie budowy), zaproponowane zostaną armatury sanitarne o odpowiednich parametrach, wymiarach i funkcjach, a także płytki pasujące do oczekiwanej koncepcji wnętrza wymarzonej łazienki, projektowanie mebli na wymiar, odpowiednie oświetlenie. Wybierając doradztwo architekta zaoszczędzimy dla siebie niepotrzebne wydatki I czas. Przed rozpoczęciem projektu architekt zapyta nas o budżet, który chcemy przeznaczyć na naszą łazienkę a następnie powstanie dokument składający się z kilkunastu rysunków (rozkład płytek na ścianach, fugi, optymalizacja zakupionych materiałów, oświetlenie w różnych wariantach, punkty elektryczne, projekt mebli na zamówienie). Przedstawione zostaną plany najdrobniejszych detali, wyposażenia łazienek i oraz wyceny. Kiedy już będziemy mieli gotowy projekt wszystkie materiały do stworzenia naszej wymarzonej ekskluzywnej łazienki znajdziemy w salonie Świat Łazienek XXI w.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.