Dom w lesie
Dom Nieruchomości Ogród

Wady i zalety działki pod lasem

Działka pod lasem to marzenie wielu mieszczuchów. I w trakcie początkowej euforii zapomina się o życiu bo działka pod lasem nie nadaje się dla każdego.

Zalety działki przy lesie

Działka przy lesie ma na pewno wiele zalet. Jednak mało ludzi zdaje sobie sprawę z tego czy na pewno wszystkie te zalety albo przynajmniej ich większość wykorzysta do cna.

Cisza i spokój

Owszem, pod lasem będziemy mieć ciszę i spokój nie licząc odgłosów natury. Sąsiada raczej nie spotkamy zbyt blisko. Do tego zazwyczaj ustronne miejsca więc i ruch na drodze nie powinien być zbyt intensywny.

Bliskość z naturą

Najistotniejszą zaletą takiej działki jest możliwość obcowania z naturą. Jeśli jednak zamierzamy w domku na działce oglądać telewizor zamiast przebywać na zewnątrz, to chyba nie jest dobry interes. Jeśli jesteśmy typem domatora to niekoniecznie musimy stawiać na działkę przy lesie. Lepiej jest znaleźć inne równie ustronne miejsce.

Coś o wadach działek przy lesie

Jak są zalety to miejmy też świadomość, że znajdą się i wady. A przy takich działkach jest ich trochę. Tym bardziej, że dla jednych może być to czynnik obojętny, a dla drugich dana rzecz to istotna wada.

Przyłącza medialne

W ustronnych miejscach zawsze jest z nimi problem. Często nie ma możliwości podciągnąć gazu, a o kanalizacji już nie wspominając. Woda oczywiście we własnym zakresie ze studni. Zazwyczaj z prądem nie ma takiego problemu, no chyba, że sąsiad nie wyrazi zgody na przejście przez jego działkę. Poza tym Internet nie jest już taki szybki jak w mieście.

Dojazd

Zazwyczaj drogi na uboczu nie są tak odśnieżane w zimie. I trzeba się z tym liczyć. Do tego jakość drogi. O ile świeżo remontowana to nie można jej zarzucić nic, ale liczmy się z tym, że są zwyczajnie wąskie. Do tego częściej spotkamy na nich zwierzynę leśną czy traktory niż samochody.

Mali goście

Mówię o tych najmniejszych. Mieszkając w okolicy lasu na pewno będziemy mieć przyrody pod dostatkiem. Komarów, meszek, pszczółek (te akurat pożyteczne) oraz os do wyboru do koloru. Do tego porą jesienną doliczyć trzeba jeszcze myszy, które potrafią wejść do domu nie wiadomo nawet którędy.

Mieszkanie blisko lasu to nie tylko świeże powietrze, śpiew ptaków czy oglądanie sarenek. Gorzej jak nam te sarenki przeskoczą przez siatkę i poobgryzają wszystkie posadzone świeżo krzewy. Taki teren to idealne miejsce, ale dla ludzi nie przejmujących się drobnostkami.

One comment

  1. Ja śnię o takiej działce, ale po przeczytaniu tego artykułu zastanawiam się czy to faktycznie rozsądne przeprowadzać się w takie miejsce.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.