Urządzony salon w domu w stylu loftowym
Wnętrza

W jakim stylu urządzić dom?

Artykuł partnera.

Wiele osób po kupnie domu zaczyna zastanawiać się, w jakim stylu go urządzić. Nie jest to łatwy wybór. Do wyboru jest kilkanaście stylów wnętrzarskich i każdy z nich jest wyjątkowy i oryginalny. Warto podjąć przemyślaną decyzję, ponieważ od tego, w jakim stylu będziemy urządzać dom, zależy kupno całego wyposażenia. Jakie style wnętrzarskie cieszą się dużą popularnością? Na jaki z nich się zdecydować? Podpowiadamy.

Styl domu dopasuj do swojego charakteru

Dom jest często odzwierciedleniem duszy właścicieli. Osoba pozytywnie nastawiona do życia, zwariowana i szalona, na pewno urządzi swój dom w zupełnie odmiennym stylu, niż osoba spokojna, melancholijna, ceniąca sobie spokój i porządek. Na szczęście mnogość stylów wnętrzarskich i duża ilość produktów na rynku, pozwalają na realizację nawet tych najbardziej szalonych planów.

Zastanawiając się nad kupnem domu, należy podjąć bardzo ważną decyzję – czy chcemy kupić dom w pełni wyposażony, czy w stanie deweloperskim. Z jednej strony wyposażone domy są wiele droższe, z drugiej – ceny materiałów budowlanych zaskakująco poszybowały w górę. Przed zakupem każdy przyszły właściciel powinien przeliczyć koszty i sprawdzić, która z tych dwóch opcji jest obecnie dla niego bardziej opłacalna – mówi nam ekspert OdWłaściciela.pl.

Który ze stylów wnętrzarskich wybrać?

Osobom lubiącym nowoczesne wnętrza na pewno spodoba się styl nowoczesny. Ten styl wnętrzarski cechuje się prostotą i funkcjonalnością. Jest przeciwieństwem przepychu i mnogości zdobień. Pomieszczenia urządzone w tym stylu są otwarte i przestronne, a wszystkie niepotrzebne rzeczy, schowane są w szafach. Styl nowoczesny kojarzy się ze stonowanymi kolorami – z bielami i szarościami. Wszystkie wymienione wyżej cechy pasują także do stylu minimalistycznego. Czasami ciężko jest odróżnić od siebie te dwa style. Minimalizm stawia na prostotę, czystość i harmonię. W domu urządzonym w stylu minimalistycznym znajdują się tylko potrzebne i funkcjonalne meble i akcesoria. W minimalistycznych wnętrzach króluje porządek i prostota.

Równie stonowanym stylem wnętrzarskim jest styl skandynawski. Domy urządzone w tym stylu są bardzo przytulne, mimo że tak jak przypadku poprzednich dwóch stylów, kolorystyka jest równie stonowana. Biele, szarości, drewniane niuanse – to cechy stylu skandynawskiego. Choć ten styl również kojarzy się z prostotą i funkcjonalnością, to pozwala na o wiele więcej niż styl nowoczesny i minimalistyczny. Styl skandynawski to także miękkie tkaniny, ciepłe koce, poduszki, mnogość obrazów i akcesoriów.

A teraz coś dla fanów kolorów, różnorodności i szaleństwa – styl boho, styl loftowy i styl vintage. Boho to szaleństwo kolorów i mnogość przedmiotów. Osoby chcące urządzić dom w tym stylu, mogą ponieść się wodzy fantazji. Styl boho to połączenie z pozoru niepasujących do siebie przedmiotów w różnorodnych kolorach, tworzących jedną, spójną całość. Dom urządzony w tym stylu jest kolorowy, wzorzysty i wyrazisty.

Styl loftowy jest zdecydowanie bardziej stonowany, niż styl boho, jednak pozwala na inny rodzaj szaleństwa. Domy urządzone w stylu loftowym są przestronne. Otwarte pomieszczenia i bardzo wysokie sufity połączone z ceglastą ścianą, wieloma dodatkami i oryginalnym oświetleniem – to właśnie cechy loftu. Ten trend przywędrował do Polski z Ameryki i zagościł u nas na dłużej. Coraz więcej osób decyduje się na urządzenie domu w tym stylu. Nic dziwnego, jest wyjątkowy, niepowtarzalny i zachwyca połączeniem ze sobą prostych przedmiotów tworzących jedną, wspólną nieoczywistą całość. A czym jest styl vintage? To połączenie nowoczesności ze stylem panującym w poprzednich dekadach. Vintage to odnowione stare meble, stylistyka wnętrz rodem z PRL-u, ceramika i kolorowe dodatki. Na pewno sprawdzi się wśród osób sentymentalnych, zachwyconych modą i stylem z lat 50. i 60.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.