Przenośna toaleta na działkę
Dom

Toaleta ogrodowa: czym jest? Jak ją zorganizować?

Toaleta ogrodowa sprawdza się szczególnie tam, gdzie brakuje połączenia z kanalizacją. Przenośny sanitariat to gwarancja higienicznych warunków i wysokiego komfortu np. w trakcie weekendu na działce czy na wakacjach w małym domku z ogrodem. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby wynająć toaletę ogrodową, gdy organizujesz przyjęcie w plenerze. Możliwości jej zastosowań jest całe mnóstwo!

Dlaczego warto zorganizować toaletę ogrodową?

Jeszcze kilka lat temu na działkach rekreacyjnych można było dostrzec typowe „wychodki” ogrodowe pozwalające na załatwianie potrzeb fizjologicznych. Tego typu toaleta nie miała jednak nic wspólnego z wysoką higieną i komfortem – funkcję zbiornika na nieczystości pełniło przeważnie wiadro ukryte w drewnianej skrzyni. Na szczęście obecnie w miejscach, gdzie nie ma dostępu do kanalizacji, można z powodzeniem postawić przenośne toalety ogrodowe. Gwarantują one nie tylko prywatność, ale również wysoki standard higieny i czystości.

Nowoczesna toaleta w ogrodzie – największe zalety

Mobilne WC do ogrodu wyposażone są zawsze w specjalny zbiornik na nieczystości, który dodatkowo wypełniony jest płynem. Nie ma obaw o dostęp świeżego powietrza do kabiny, ponieważ producenci stosują wydajny system wentylacyjny. Co ważne, przy wynajmie toalety ogrodowej nie musisz martwić się o opróżnianie zbiornika. Wszystkim zajmuje się serwis firmy, w której wypożyczyłeś WC. Przy zamówieniu sam ustalasz częstotliwość opróżnienia zbiornika, a w twojej gestii pozostaje jedynie bieżące utrzymywanie porządku w kabinie.

Toalety ogrodowe to gwarancja wygody i higieny nawet w plenerze. Współcześnie kabiny mobilnych toalet projektuje się tak, aby zapewnić użytkownikom wygodę korzystania z nich na najwyższym możliwym poziomie. Co dokładnie na to wpływa?

Praktyczne elementy wyposażenia w toalecie do ogrodu

Nie mniej ważne jest wyposażenie toalety. W najbardziej podstawowej wersji będzie ona przewidywała:

  • pisuar
  • podajnik na rolki papieru toaletowego,
  • deskę sedesową,
  • antypoślizgową podłogę,
  • automat zamykający drzwi,
  • podwójny system wentylacji,
  • wieszak na odzież wierzchnią,
  • półprzezroczysty dach.

Liczą się także elementy gwarantujące poczucie prywatności, jak wewnętrzny zamek i wskaźnik informujący, że ktoś właśnie korzysta z toalety. Jeśli wybierzesz rozbudowany model ogrodowej ubikacji, możesz liczyć na oświetlenie LED, umywalkę, dozownik płynu dezynfekującego, podajnik podkładów higienicznych i zewnętrzny zamek. Dzięki tym wszystkim udogodnieniom szybko zapomnisz, że brak dostępu do kanalizacji kiedykolwiek był twoim problemem.

Jak wybrać toaletę ogrodową?

Na rynku dostępnych jest tak dużo modeli mobilnych WC, że bez trudu dopasujesz toaletę do swoich potrzeb. Jeśli szukasz zaplecza sanitarnego na imprezę w plenerze, najlepiej sprawdzi się wariant podstawowy. Przykładowo firma mToilet oferuje w tej wersji kabiny wyposażone w deskę sedesową, pisuar, podajnik na dwie rolki papieru toaletowego i wieszak na ubrania. Na życzenie klienta model może zostać doposażony również w umywalkę.

Jeżeli przyszłym użytkownikom toalety zależy na wyższym komforcie, warto rozważyć wynajem modelu premium z lustrem, dozownikiem na mydło, podajnikiem ręczników papierowych i umywalką o pojemności 50 litrów. W tej branży bierze się pod uwagę także dzieci! Jeżeli szukasz toalety ogrodowej na rodzinny weekend na łonie natury, na rynku znajdziesz warianty typu „family” – kabiny są zaprojektowane tak, aby mogły z niej wygodnie korzystać także najmłodsi.

Zamiast prostej kabiny toaletowej możesz postawić na pełnowymiarowy kontener sanitarny, który sprawdzi się, jeśli szukasz plenerowej łazienki z prawdziwego zdarzenia. Poza typowo toaletowym wyposażeniem znajdziesz tu także kabinę prysznicową czy elektryczne ogrzewanie!

Nieważne, czy szukasz toalety do ogrodu, na działkę, a może na całodniowe przyjęcie w plenerze – nowoczesne kabiny przenośnych WC to odpowiedź na każdą potrzebę i okoliczność. Wystarczy jedynie określić swoje oczekiwania i dostępny budżet.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.